2020 - йил 18 - феврал куни институт Б-биносининг 4-қаватида Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш факултети ташаббуси билан Иқтисод ва таълимда эконометрик усуллар мавзусида маҳорар класс ташкил қилинди. Унда Иқтисод ва молия халқаро институти директор ўринбосари Замков Олег Олегович ўз маърузаси билан иштирок этди.
(Мастер-класс доирасида маълумотлар билан ишлашнинг замонавий усуллари (статистика, эконометрика) ва улардан иқтисодий ва ижтимоий жараёнларни таҳлил қилишда фойдаланиш кўриб чиқилди. Валюта курслари ва энергия нархлари каби иқтисодий кўрсаткичларнинг ўзгаришига мисоллар, шунингдек, талабаларнинг ўқув муваффақиятлари кўрсаткичлари ва омиллари ҳақида сўз борди. Ҳисоблаш усуллари замонавий компютер дастурлари ёрдамида тақдим этилди ва уларнинг натижалари таҳлил қилинди).
Тадбир жуда кўтаринки руҳда ўтди ва талабалар ўзи учун қизиқ бўлган барча саволларга жавоб олишди. Тадбирда СХТЕБ факултети профессор ўқитувчилари ва талабалари, ТИҚХММИ қошидаги International House Tашкент академик лицей талабалари фаол қатнашдилар.

18 февраля 2020 года по инициативе факультета организации и управления водного хозяйства на 4-м этаже корпуса «Б» был организован мастер-класс на тему «Эконометрические методы в экономике и образовании». С докладом выступил заместитель директора Международного института экономики и финансов Замков Олег Олегович.
В рамках мастер-класса были рассмотрены современные методы работы с данными (статистика, эконометрика) и их использование при анализе экономических и социальных процессов. Расчеты проводились с использованием современных компьютерных программ. Их результаты были проанализированы.
Мероприятие прошло интересно, студенты получили ответы на все интересующие их вопросы. В мероприятии приняли участие профессорско-преподавательский состав и студенты факультета организации и управления водного хозяйства, а также учащиеся академического лицея International House Tашкент при ТИИИМСХ.