ТИҚХММИ Қарши филиалида мутахасислик фанидан магистратура имтиҳонлари
Жорий йилнинг 16 август куни Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қарши филиали магистратура мутахассислигига мутахассислик бўйича махсус фанлар мажмуасидан имтиҳонлар бошланди. 2021/2022-ўқув йили учун Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қарши филиалида мавжуд 6 та магистратура мутахассисликларига 169 нафар магистр талаба ҳужжат топширган.
Бугун яъни, 18 август куни Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қарши филиали Ер ресурсларидан фойдаланиш ва бошқариш, Қишлоқ хўжалигини механизациялаштириш (тармоқлар бўйича) магистратура мутахассислик бўйича махсус фанлар мажмуасидан имтиҳонлар бўлиб ўтди. Жараёнлар узлуксиз тарзда Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг imtihon.edu.uz сайти орқали тўғридан-тўғри транслация қилинмоқда. Шунингдек, Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти Қарши филиали магистратура кириш синови натижалари  tiiamekb.uz сайти орқали эълон қилиб борилмоқда.

В Каршинском филиале TИИИМСХ проводятся экзамены в магистратуру
16 августа 2021 года в Каршинском филиале Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства начались экзамены в магистратуру по комплексу специальных дисциплин. На 2021/2022 учебный год на 6 мест 169 человек сдали документы для поступления в магистратуру.
Сегодня, 18 августа, в Каршинском филиале Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства пройдут экзамены по специальному комплексу дисциплин в области землепользования и управления, механизации сельского хозяйства (по отраслям). Процесс сдачи экзаменов транслируется в прямом эфире на сайте Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан imtihon.edu.uz. Результаты вступительного экзамена в магистратуру Каршинского филиала Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства будут опубликованы на сайте tiiamekb.uz.