2021 йил 22 январь куни соат 10:00 да ТИҚХММИ фаоллар залида “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети 1-курс талаба ёшлари билан Институт Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Р.Чориев учрашуви бўлиб ўтди. Учрашувни “СХТЭ ва Б” факультети декани Р.Хакимов кириш сўзи очиб бериб, талабаларни институт ички тартиб-қоидалари, муомала, кийиниш маданияти ва талаблар ҳақида талабаларга ҳаётий мисоллар билан тушунтириш ва тавсиялар бериб ўтди.
Институт проректори Р.Чориев 1-курс талабаларини институтда ёшларга яратилган шароитлар ва уларнинг ҳар томонлама камол топиши ва билим олишлари учун яратилган қулай шароитлар ҳақида тўхталиб ўтиб, талабаларни институт ҳаётида фаол бўлишга чақирди. Учрашувда талабалар томонидан ўзларини қизиқтирган саволлар бўйича атрофлича жавоб олдилар. Шунингдек, фаол талабалар ўзларининг таклиф ва мурожаатлари билан ўртоқлашдилар. Учрашув қизғин савол-жавоблар руҳида ўтди.

Встреча со студенческой молодежью
22 января 2021 года в 10:00 в актовом зале TИИИМСХ прошла встреча проректора по делам молодежи института Р.Чориева со студентами 1 курса факультета организации и управления водного хозяйства. Со вступительной речью встречу открыл декан факультета Р.Хакимов, который ознакомил студентов с правилами внутреннего трудового распорядка института, культуры поведения и одежды.
После этого проректор по делам молодежи института Р.Чориев в своем выступлении рассказал о формировании здоровой духовной и социально-психологической среды в сознании каждого студента, обучающегося в образовательном учреждении, рассказал студентам об условиях, созданных для молодежи в институте для их полноценного развития и обучения, и призвал студентов быть активными в жизни института. В ходе встречи студенты получили полные ответы на интересующие их вопросы. Активные студенты также поделились своими предложениями и пожеланиями.