Тарихий ва ҳамиша навқирон Самарқандда унутилмас форум!
Самарқанд шаҳрида 5Т Youth Форум ўз фаолиятини бошлади. Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёшларга оид бешта муҳим ташаббусларини илгари сурган ҳолда “5Т Ёшлар форуми” Республика Конференцияси Самарқанд вилояти ҳокимлиги, Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Самарқанд вилоят Кенгаши, “Ипак йўли” туризм халқаро университети, Самарқанд иқтисодиёт ва сервис институти, “My Business” инновацион маркази, “DD General Insurance” суғурта компанияси, “OOO Dream travel study consulting”, “Grantlar.uz” таълим платформаси ҳамкорлигида 19-20 октябр саналарида Самарқанд шаҳрида ўтказилмоқда. Ушбу форум ёшлар учун чин маънода янги имкониятлар, дўстлар, ўзаро фикр алмашинуви орқали янги билим ва кўникмаларга ҳамда қизиқарли танишувларга бой бўлган унутилмас форум бўлади деган умиддамиз.
Форумда институтимизнинг Қишлоқ Хўжалигини Механизациялаш факултети талабалари ҳам иштирок этмоқда. Иштирокчиларимизни форум доирасида қизиқарли дебатлар, пресс конференция, Сеҳрли Фонуслар кечаси, Lottery Cap лойиҳасида иштирок этиб кўплаб совғаларга эга бўлиш, Самарқанд шаҳри бўйлаб саёҳат, “Концерт дастури”, Мевалар дастурхони каби кўнгилочар дастурлар кутиб қолмоқда. Форумнинг кўламига тўхталадиган бўлсак, ҳозирда Телеграм, Facebook  ҳамда Instagram  тармоқларида қарийб 75 000 дан ортиқ аудиторияга тарғибот ишлари амалга оширилмоқда. Форумнинг расмий саҳифаларида эса умумий 5 000 кишига яқин (жорий кўрсаткич) аудитория тўпланган. Бундан ташқари форум бевосита бир нечта давлат ташкилотлари билан ҳамкорлик қилади. Форумни суратга олиш учун “Маданият ва маърифат”, “Самарқанд” ТРК ҳамда “МY 5” каби телеканаллар бевосита кўрсатув тайёрлашади. Форум ташкилотчилари томонидан Самарқанд шаҳри сайёҳлар қўлланмаси, форум иштирокчилари қўлланмаси, турли брошюралар ва конференция материаллари тўплами чоп этилган (жами 2 000 нусхада). Форумда Республикамизнинг 500 нафар фаол ва иқтидорли ёшлари иштирок этиши кутилмоқда. Бундан ташқари ушбу форум турли музокаралар ҳамда ўқув дастурларини ўз ичига олади. Умид қиламизки, ушбу олинган билим ва кўникмалар, янги дўстлар биргаликда ёшларимизга янада янги чўққиларни забт этишда кўмак беради.

Незабываемый форум в историческом и вечно молодом Самарканде!
Молодежный форум начал свою работу в Самарканде. С 19-20 октября в Самарканде прошла Республиканская конференция «5T Молодежный фору», которая объединила самую активную молодежь нашей страны. Республиканская конференция «5T Молодежный форум» продвигает пять важных инициатив Президента Республики Узбекистан по созданию условий для воспитания и образования молодежи и трудоустройства женщин. Мероприятие прошло в сотрудничестве с областной администрацией, Самаркандским областным советом Союза молодежи, Международным университетом туризма «Шелковый путь», Самаркандским институтом экономики и сервиса, Инновационным центром «Мой бизнес», «OOO Dream travel study consulting», страховой компанией «DD General Insurance», и образовательной платформой «Grantlar.uz». Мы надеемся, что с помощью этой площадки участники смогут обрести большое количество новых друзей и интересных знакомств, а приобретенные навыки и знания в ходе форума будут помогать им в достижении новых успехов.
В форуме также приняли участие студенты факультета механизации сельского хозяйства нашего института. Участники форума смогли участвовать также в развлекательных мероприятиях, таких как Tour Challenge (посетить историческую часть города, путешествие по достопримечательностям), а также попробовать фруктовые экспозиции, Pizza Party, посетить образовательные и дискуссионные площадки.
На форуме пройдут увлекательные дебаты, пресс-конференции, «Волшебные фонарики», проект «Лотерейная шапка», множество призов, экскурсия по Самарканду, концертная программа и множество развлекательных программ. Что касается размера форума, то сейчас в телеграммах, на Facebook и в Instagram более 75 000 информационных кампаний. Официальная страница форума имеет общую аудиторию около 5000 человек (текущий индекс). Кроме того, форум работает напрямую с несколькими государственными органами. Телевизионные каналы, такие как «Культура и образование», «MY 5», будут транслировать данное событие. Организаторы форума опубликовали путеводитель по Самарканду, путеводитель участника форума, различные брошюры и материалы конференции (всего 2000 экземпляров). Ожидается, что в форуме примут участие 500 активных и талантливых молодых людей нашей Республики. Кроме того, этот форум включает в себя различные обсуждения и учебные программы. Мы надеемся, что приобретенные знания и навыки помогут нашей молодежи достичь новых высот.