Юртимизнинг ҳар бир гўшаларида “Янги Ўзбекистон-янгича дунёқараш” шиори билан ўтказилаётган тадбирлар кундан-кунга кенгайиб, ўзига xос тантанаворлик касб этиб бормоқда. Бундай тантанали йиғилишларда халқимиз томонидан кейинги йилларда халқ хўжалигининг турли соҳаларида қўлга киритилаётган улкан ютуқлар ҳамда ижтимоий-иқтисодий соҳаларда олиб борилаётган  кенг кўламли ислоҳотлар эътироф этилмоқда. Шундай тантанали тадбирлардан бири 2020-йилнинг 20-ноябрь куни Ўрта Чирчиқ тумани Йунгичқоли маҳалласидаги 61-ўрта мактабда ҳам бўлиб ўтди. Тадбирда нуроний отахон-онахонлар, маҳалла фахрийлари, маҳаллий ҳокимият вакиллари, ўқитувчи ва ўқувчилар, ТИҚХММИ “Гидравлика ва гидроинформатика” кафедраси профессор-ўқитувчилари, илмий тадқиқотчилари ва бошқа кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этдилар.
Тадбир мустақил юртимиз мадҳияси билан бошланди. Тадбирнинг очилишида туман нуронийлар кенгаши раиси З.Йўлдошев ва профессор А.Арифжановлар сўзга чиқдилар. Улар ўз маърузаларида кейинги йилларда юртимизда ижтимоий-иқтисодий соҳаларда амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмун-моҳиятига алоҳида-алоҳида тўхталиб ўтдилар. Тақдимот билан бойитилган маъруза тадбир иштирокчиларининг жонли мулоқотига уланиб  кетди. Тадбир бадиий қисм билан давом этдирилди. Унда Тошкент вилояти санъаткорлари ҳамда 61-мактаб ўқувчилари тайёрлаган турли куй-қўшиқлар, шеърлар ва рақслар ижро этилди. Айниқса ёш спортчиларнинг чиқишлари йиғилганларда катта таъссурот қолдирди. ТИҚХММИ “Гидравлика ва гидроинформатика” кафедраси профессор-ўқитувчилари энг фаол иштирокчиларга ўзлари тайёрлаб борган совғалар-китобларни топширдилар. Тадбир ташкилотчилари томонидан қизиқарли викторина ташкил этилди ҳамда ғолибларга эсдалик совғалар топширилди. Тадбир жуда кўтаринки руҳда, эсда қоларли қилиб ўтказилди.

Требование нового времени
Мероприятия, которые проводятся в стране под девизом «Новый Узбекистан - новое мировоззрение», с каждым днем ​​расширяются и приобретают особую значимость. На таких торжественных встречах отмечаются большие достижения нашего народа в различных сферах народного хозяйства, а также масштабные реформы в социально-экономической сфере. Одно из таких мероприятий прошло 20 ноября 2020 года в средней школе № 61 в махалле Юнгичколи Урта-Чирчикского района. В мероприятии приняли участие старейшины махалли, местные органы власти, учителя и учащиеся школы, профессорско-преподавательский состав кафедры гидравлики и гидроинформатики ТИИИМСХ и другие представители широкой общественности.
Мероприятие началось с исполнения гимна нашей независимой страны. На открытии мероприятия выступили председатель районного совета З. Юлдашев и профессор А. Арифджанов. В своих докладах они акцентировали внимание на сути проводимых в стране социально-экономических реформ. Состоялся живой диалог между участниками мероприятия. Мероприятие продолжилось художественной частью. Были исполнены различные песни, стихи и танцы, подготовленные артистами Ташкентской области и учащимися школы № 61. Выступления юных спортсменов произвели на присутствующих огромное впечатление. Профессорско-преподавательский состав кафедры гидравлики и гидроинформатики вручил самым активным участникам подарки. Организаторы мероприятия провели интересную викторину и наградили победителей сувенирами. Мероприятие прошло на высоком уровне.