22-халқаро «Таълим ва Мутахассислик» кўргазмаси
2020 йилнинг 25 февраль куни Ёшлар Ижод Саройида Савдо-Саноат Палатаси, Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим Вазирлиги ва «Expocontact» компанияси 22-халқаро «Таълим ва Мутахассислик» кўргазмасининг дастлабки иш куни бошланди.
Кўргазманинг асосий мақсади Ўзбекистон Республикаси ва ҳорижий мамлакатлар ўқув юртларда замонавий методикалар асосида таълим беришлари билан таништириш, ўзаро тажриба алмашишга кўмаклашиш, шунингдек ёшларга ва кенг оммага ўзларини қизиқтирган мутахассислиги бўйича билим олишлари учун ўқув юртларини танлашга ёрдам бериш.
Кўгазмага мактаб, коледж ва лицей ўқувчилари абитуриентлар, талабалар уларнинг ота-оналари, ўқув муассасаларнинг вакиллари, кўргазма ўтказилиш даврида мамлакатимизнинг 35 дан ортиқ институт ва университетлари, 40 дан зиёд ўқув марказлари ҳамда Европа, Осиё, Латвия, Россия ва бир қанча бошқа мамлакат университетлари иштирок этди, шунингдек барча қизиқувчилар.
Ушбу кўргазмада институтнинг “Буюртмалар портфелини шакллантириш, битирувчиларни ишга тақсимлаш ва мониторинг” бўлими билан биргаликда ГМ, ГТҚ, ҚХМ, ҚСХЭТ факультетлар ўзларининг кўргазмали воситалари (баннерлар) ва институт фаолиятини ёритиб берувчи видео ролик материаллари (буклетлар) билан фаол қатнашмоқда.

22-я Международная выставка «Образование и карьера»
25 февраля 2020 года во Дворце творчества молодежи начала свою работу 22-й Международная выставка «Образование и карьера». Организаторами выступили Торгово-промышленная палата Узбекистана совместно с Союзом молодёжи Республики Узбекистан, Министерством занятости и трудовых отношений Республики Узбекистана.
Основная цель выставки - информирование населения республики, и, в первую очередь, молодёжи о возможности получения высшего образования, профессиональной ориентации и трудоустройства. Выставочная экспозиция формируется двумя разделами: 1. Раздел «Образование», в котором основными экспонентами являются узбекские и иностранные ВУЗы и образовательные учреждения, языковые и творческие центры; 2. Раздел «Карьера», активное участие в котором принимают Центры занятости населения республики, кадровые агентства, предлагающие посетителям выставки широкую информацию об имеющихся вакансиях на рынке труда Узбекистана.
На этой выставке вместе с отделом «Формирования портфолио, распределения и мониторинга выпускников» активное участие со своими наглядными средствами (баннерами) и видеороликами (буклетами), освещающими деятельность института, приняли факультеты гидромелиорации, гидротехнического строительства, механизации гидромелиоративных работ, энергоснабжения сельского и водного хозяйства.