Ютуқлар бардавом бўлсин
Президентимиз Ш.М.Мирзиёевнинг ёшлар маънавиятини юксалтириш ва уларнинг иқтидорларини намоён қилиш мақсадида илгари сурилган 5 та мухим ташаббус доирасида бир қатор ишлар амалга оширилмoқда.  Бугунги кунда талаба-ёшларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш мақсадида ўз иқтидорини намоён этишлари учун имконият яратиш, ёшларнинг дунёқараши ва фикрлаш доирасини янада кенгайтириш, уларнинг баркамол шахс бўлиб, жамиятда ўз ўринларини топишлари учун барча шароитлар мавжуд.
Куни кеча 22 феврал куни Тошкент молия институтининг Олий ўқув юртлариаро спорт мажмуасида КУРАШ буйича Ректор кубоги мусобақасида институтимизнинг фаол иқтидорли ташаббускор полвонлари ҳам иштирок этди.  Ушбу мусобақада миллий кураш бўйича "Ер ресурсларини бошқариш" факультетининг 1 босқич талабаларидан 73 кг вазнда (ЕРБ 1/7) Абдурахмонов Шоҳрух 1-ўрин, 100 кг вазнда (ЕРБ 1/11) Тожиев Худойберди 2-ўрин, (ЕРБ 1/8) Улпанов Абдулатиф 3-ўринни  эгалладилар. Биз уларга келажакдаги фаолиятларида ҳам мана шундай зафарлар тилаб, ютуқлари бардавом бўлиши истаб қоламиз.

Поздравляем с победой
В рамках пяти важных инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан, предпринимается ряд мер по подъему морального духа молодых людей и демонстрации их талантов. Сегодня созданы все условия для того, чтобы студенты смогли проявить свои таланты, содержательно проводить свободное время, расширять мировоззрение и мышление.
22 февраля 2021 года в межвузовском спорткомплексе Ташкентского финансового института в соревнованиях на Кубок ректора по курашу приняли участие активные и талантливые борцы нашего института. В национальной борьбе Абдурахмонов Шохрух в весовой категории 73 кг (УЗР 1/7) занял 1 место, Тоджиев Худойберди занял 2 место в весовой категории 100 кг (УЗР 1/11), Улпанов Абдулатиф (УЗР 1/8) занял 3 место. Мы желаем им успехов в их будущих начинаниях.