"Қорабайир йилқичилик мажмуасига ташриф"
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019-йил 18-февралдаги “Ўзбекистон Республикасида йилқичилик ва от спортини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-4194-сон қарори билан Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федератсияси ташкил этилди. Қашқадарё вилояти Яккабоғ туманида Қорабайир зотли отларни етиштириш ва кўпайтириш бўйича мажмуа фаолият кўрсатмоқда.
Мамлакатимизда йилқичилик ва от спортини оммалаштириш учун шарт-шароитлар ва инфратузилмани яратиш, мазкур спорт тури бўйича юртимизни халқаро спорт майдонларида муносиб равишда танитиш бўйича изчил чора-тадбирлар амалга оширилмоқда. Жорий йилнинг 19 май куни филиал жамоаси ҳамда фаол талабалари Қашқадарё вилояти Яккабоғ туманида Қорабайир зотли отларни етиштириш ва кўпайтириш бўйича мажмуасига ташрифи амалга оширилди.

Посещение Карабаирского коневодческого комплекса
В сответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-4194 от 18.02.2019 года «О мерах по дальнейшему развитию коневодства и конного спорта в Республике Узбекистан» создана Федерация коневодства и конного спорта Узбекистана, в Кашкадарьинской и Ферганской областях функционируют комплексы по разведению и выращиванию лошадей породы Карабаир. В Яккабагском районе Кашкадарьинской области действует комплекс по разведению и разведению карабаирских лошадей.
В нашей стране предпринимаются последовательные меры по созданию условий и инфраструктуры для популяризации конного и конного спорта, продвижения нашей страны на международной спортивной арене. 19 мая 2021 года коллектив филиала и активные студенты посетили комплекс по разведению карабаирских лошадей в Яккабагском районе Кашкадарьинской области.