Муваффақиятли ҳимоялар
22 июнь куни “Электротехнологиялар ва электр жиҳозларидан фойдаланиш” кафедрасида 2018/2019 - ўқув йилининг ўқув жараёни графигига асосан “Қишлоқ ва сув хўжалигини энергия таъминоти” факультети 5430200-«Қишлоқ хўжалигини электрлаштириш ва автоматлаштириш» таълим йўналиши битирувчи талабалари битирув малакавий ишларининг ҳимояси ўтказилди.
Институт ректорининг 2019 йил 11 майдаги №462а/ф сонли қарорига асосан Давлат аттестация комиссияси раиси этиб “Узбекэнерго” АЖ илмий техника маркази МЧЖ директори, т.ф.д., профессор Х.М.Муратов, аъзолар: АЖ “Қишлоқэнерголойиҳа”  бош директори А.М., Раджабов ва Тошкент темир йўл муҳандислари институти “Электр транспорти ва юқори тезликдаги электр ҳаракат таркиби” кафедраси мудири, профессор У.Т., Бердиевлар таклиф қилинган.
Ҳимоя давомида битирувчи Ойтувғонов Нурбек Абдумалик ўғли доцент Ў.Холиқназаров раҳбарлигида “Қумқўрғон туманидаги пилла қабул қилиш цехини лойиҳалаш ва қуритиш қурилмасини автоматик бошқариш схемасини ишлаб чиқиш” мавзусидаги битирув малакавий ишига технологик макет ишлаб чиққан. У 88 баллга ҳимоя қилди. Бундан ташқари битирув малакавий иши мавзуси бўйича битирувчилардан Ашуров Равшан, Диниқулов Давлатлар технологик макетлар ёрдамида ҳимоя қилдилар.

22 июня на кафедре использования электротехнологий и электроприборов согласно учебному плану 2018/2019 учебного года факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства были проведены защиты выпускных квалификационных работ студентов направления 5430200 -«Электрификация и автоматизация сельского хозяйства».
Согласно решению ректора института № 426 а/ф от 11 мая 2019 года председателем Государственной аттестационной комиссии был назначен директор Научно-технического центра АО «Узбекэнерго», д.т.н., профессор Х.М.Муратов, членами комиссии: главный директор АО «Кишлокэнерголойиха» А.М.Раджабов и заведующий кафедрой электрический транспорт и высокоскоростной электро подвижной состав Ташкентского института инженеров железнодорожного транспорта, профессор У.Т.Бердиев.
В процессе защиты выпускник Ойтувгонов Нурбек Абдумалик угли под руководством доцента У.Холикназарова создал технологический макет на выпускную квалификационную работу на тему: «Разработка схемы автоматического управления устройством и проектирование цеха приема кокона в Кумкурганском районе». Он получил 88 баллов. Кроме того, выпускники Ашуров Равшан, Диниқулов Давлат успешно защитили свои выпускные квалификации с помощью технологических моделей.
Информация заведующего кафедрой использования электротехнологий и электроприборов доц. А. Бердишева.