“EXPO-RUSSIA UZBEKISTAN 2019”да
Жорий йил 24-26 апрель кунлари "Гидромелиорация" факультети “Сув хўжалиги ва мелиорация” йўналиши 1-босқич 103- гуруҳ талабалари гуруҳ мураббийси “Ирригация ва мелиорация” кафедраси ассистенти Д.А. Абдураимова билан биргаликда “EXPO-RUSSIA UZBEKISTAN 2019” 2-халқаро ишлаб чиқариш бизнес кўргазмасида қатнашдилар. Талабалар кўргазмада иштирок этиш мобайнида Россиядаги кўпгина институт ва университетлар бўйича маълумотлар олдилар. Шу билан бирга ўқишга кириш шартлари, институт ва университетларнинг факультетлари, йўналишлари бўйича ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар.
Кўргазмада қўйилган макетлар, ишлаб чиқарилган махсулотлар ва улар қайси ташкилот ва корхоналар томонидан ишлаб чиқарилганлиги бўйича тўлиқ маълумотга эга бўлдилар.

Выставка «EXPO-RUSSIA UZBEKISTAN 2019»
24-26 апреля 2019 года студенты 1-курса 103 группы направления водного хозяйства и мелиорации факультета гидромелиорации вместе с куратором ассистентом кафедры ирригации и мелиорации Д.А. Абдураимовой приняли участие во 2-й международной промышленной выставке «EXPO-RUSSIA UZBEKISTAN 2019». На выставке студенты получили информацию о многих институтах и университетах России. В то же время они ознакомились с условиями поступления, факультетами и направлениями институтов и университетов.
Они получили полную информацию об экспонатах, выставленных на выставке, с продукцией производства и с организациями и предприятиями, которые их выпустили.