Сув хўжалиги соҳасидаги профессор-ўқитувчиларни тайёрлаш мақсадида Европа Иттифоқининг “Ўзбекистоннинг қишлоқ ҳудудларида сув ресурсларини барқарор бошқариш” дастури доирасида амалга оширилаётган БМТ Тараққиёт Дастури ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг “Техник салоҳиятни мустаҳкамлаш” қўшма лойиҳаси асосида “ПЛАТФОРМА”ўқув марказида семинар тренинг ташкил қилинди.
Семинар тренинг 30.04.2019 йилда бошланди. Тренинг расмий очилиш маросими билан бошланиб, уни ташкил қилишдан кўзланган мақсад ва вазифалар айтиб ўтилди. Кун давомида профессор-ўқитувчиларга катталарни ўқитишнинг бир нечта усуллари ва методлари ҳақида тушунчалар берилди. Тренинг асосан катталарни ўқитиш хусусиятларига бағишланди.
Семинар тренингни қолган кунларида олдинги кунни такрорлаш ва янги куннинг мақсад ва вазифалари, бир қанча интерфаол услублар, Юзага келадиган қийинчиликларни бартараф этиш йўллари ва бошқалар устида сўз юритилди. Семинар тренинг 03.05.2019 йилда ўз ниҳоясига етди. Семинар тренинг якунида бажарилган ишларнинг якуни  ва берилган топшириқлар бўйича презентация тайёрланди ва қатнашчиларга намойиш этилди. Семинар тренингда бажарилган машғулотлар ва берилган маьлумотлар асосида кафедра ички йиғилишида тақдимоти намойиши этилди.

Очередной семинар-тренинг
Для профессорско-преподавательского состава в области водного хозяйства в рамках совместного проекта Программы развития ООН (ПРООН) и Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан «Укрепление технического потенциала», реализуемого в рамках Европейского Союза «Устойчивое управление водными ресурсами в сельских регионах Узбекистана», в учебном центре «ПЛАТФОРМА» был организован семинар-тренинг.
Семинар-тренинг начался 30.04.2019 года. Он начался с официальной церемонии открытия, были определены цели и задачи организации тренинга. В течение дня профессорско-преподавательскому составу были даны некоторые разъяснения о способах и методах обучения взрослых. Тренинг был в основном посвящен особенностям обучения взрослых.
В последующие дни семинары-тренинги были посвящены повторению предыдущего дня, целям и задачам нового дня, нескольким интерактивным методам, способам преодоления трудностей. Семинар был завершен 03.05.2019. В конце семинара-тренинга присутствующим была продемонстрирована презентация о результатах выполненной работы и поставленным задачам. Презентация о результатах выполненной работы и поставленным задачам была продолжена на заседании кафедры.