Бешта ташаббус ижроси
Маълумки, Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раҳбарлигида 19 март куни ёшларга эътиборни кучайтириш, уларни маданият, санъат, жисмоний тарбия ва спортга кенг жалб этиш, уларга ахборот технологияларидан фойдаланиш кўникмаларини сингдириш, ёшлар ўртасида китобхонликни тарғиб қилиш, хотин-қизлар бандлигини ошириш масалаларига бағишланган видеоселектор йиғилиши ўтказилганди.
Ана шу боис ёшлар маънавиятини юксалтириш ва уларнинг бўш вақтини мазмунли ташкил этиш бўйича бешта ташаббус юзасидан 2019 йил 27 июнь куни “Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультетининг Ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари, профессор-ўқитувчилари, “Жисмоний тарбия ва спорт” кафедрасининг ўқитувчилари ва “Дархон” маҳалласининг фахрийлари ва ёшлари билан ўзаро ҳамкорликда шахмат ва шашка спорт турлари бўйича мусобақалар ташкил этилди. Ушбу мусобақада факультетнинг профессор-ўқитувчилари ва Дархон маҳалласининг фахрий ва ёшлари иштирокида ўтказилган спорт мусобақаси қизиқарли ва муросасиз баҳсларда бўлиб ўтди.
“Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети Маънавий – маърифий ишлар бўйича декан ўринбосари Ш.О. Бердиев ахбороти

Выполнение пяти инициатив
Как вы знаете, под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева 19 марта состоялось видеоселекторное совещание по вопросам усиления внимания к молодежи, широкого привлечения ее к духовному развитию, искусству и спорту, формирования навыков правильного использования информационных технологий, пропаганды чтения книг среди молодого поколения и обеспечения занятости женщин.
В связи с этим 27 июня 2019 года совместно с заместителем декана по духовно-просветительской работе факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства, профессорско-преподавательским составом, преподавателями кафедры физической культуры и спорта, ветеранами махалли «Дархон» и студентами были организованы соревнования по шахматам и шашкам. Эти соревнования были направлены на выполнение пяти инициатив по повышению духовности молодежи и содержательной организации их досуга. Соревнования с участием профессорско-преподавательского состава кафедры и ветеранов махалли «Дархон» прошли интересно.
Информация заместителя декана по духовно-просветительской работе факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства Ш.О.Бердиева.