Навбатдаги XVIII – ёш олимлар, магистрантлар ва иқтидорли талабаларнинг илмий–амалий анжумани ўз ишини бошлади
“ҚИШЛОҚ ВА СУВ ХЎЖАЛИГИНИНГ ЗАМОНАВИЙ МУАММОЛАРИ” мавзусидаги анъанавий XVIII – ёш олимлар, магистрантлар ва иқтидорли талабаларнинг илмий–амалий анжуманининг очилишига 2019 йил 28 март куни старт берилди. Анжуманни очилишида Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги вакиллари, институт профессор-ўқитувчилари, докторантлар, магистрантлар ва иқтидорли талабалар иштирок этди. Анжуманни ялпи мажлисида ёш олимлар, талаба ва магистрантлар томонидан 6 та илмий-тадқиқот ишларининг тақдимоти бўлиб ўтди. Анжуман ўз иш фаолиятини 11 та шўъба бўйича дастурда белгиланган аудитория ва залларда 28-29-30 март хамда 1-апрель кунлари давом эттиради.

Начала свою работу очередная XVIII научно-практическая конференция молодых ученых, магистров и одаренных студентов
Открытие традиционной XVIII-ой научно-практической конференции молодых ученых, магистрантов и одаренных студентов на тему: «СОВРЕМЕННЫЕ ПРОБЛЕМЫ СЕЛЬСКОГО И ВОДНОГО ХОЗЯЙСТВА» началось 28 марта 2019 года. В открытии конференции приняли участие представители Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, профессорско-преподавательский состав института, докторанты, магистранты и одаренные студенты. На пленарном заседании конференции молодые ученые, студенты и магистранты представили 6 научных работ. Конференция продолжит свою работу 28-29-30 марта, а также 1 апреля в 11 секциях, в аудитории и залах, указанных в программе конференции.
Информация методиста отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов З.Темировой.