ТИҚХММИ Бухоро филиалида матбуот анжумани ташкил этилди
ТИҚХММИ Бухоро филиали томонидан 30.06.2021 йил соат 10:00 да АОКА Бухоро вилоят ҳудудий бошқармаси ташаббуси билан оммавий ахборот воситалари иштирокида Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.Мирзиёев раислигида бўлиб ўтган 2021 йил 16 июндаги Олий таълим тизимидаги устувор вазифалар муҳокамасига бағишланган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқ ва вазифалар ҳамда “ТИҚХММИ Бухоро филиали: кеча, бугун ва истиқболда” мавзусида матбуот анжумани ташкил этилди.
Матбуот анжуманида Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги Бухоро вилояти бошқармаси бошлиғи Г. Самиева, ТИҚХММИ Бухоро филиали директори Ш.Ж.Имомов, Ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари К. Қурбонов, Илмий ишлар ва инновациялар бўйича директор ўринбосари Ф. Жўраев, Халқаро ҳамкорлик бўлими бошлиғи К.Собиров , Молия ва иқтисод ишлари бўйича бўлими бошлиғи Й.Қ.Маликов, Ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат ишлар бўйича бўлими бошлиғи Г. Исоқова, ва бошқа бўлим бошлиқлари, филиал Матбуот котиби А. Caʼdullayev ҳамда бир қатор блогерлар иштирок этдилар.

В Бухарском филиале TИИИМСХ прошла пресс-конференция
30.06.2021 года в Бухарском филиале TИИИМСХ по инициативе Бухарского областного отделения АОКА при участии СМИ прошла пресс-конференция на тему «Бухарский филиал TИИИМСХ: вчера, сегодня и в будущем», посвященная реализации задач, поставленных на видеоконференции под председательством Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева 16 июня 2021 года «Обсуждение приоритетов в системе высшего образования».
В пресс-конференции приняли участие руководитель Бухарского областного управления Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан Самиева Г., директор Бухарского филиала TИИИМСХ Имамов Ш.Ж., заместитель директора по учебной работе Курбанов К., заместитель директора по научной работе и инновациям Жураев Ф., начальник отдела международного сотрудничества Собиров К., начальник финансово-экономического отдела Маликов Ю.К. , начальник отдела по делам молодежи, духовности и просвещению Исакова Г., пресс-секретарь филиала А.Гадуллаев и блогеры.