Ютуқлар бардавомлиги
Институтимиз талабалари бошқа соҳалар билан бир қаторда спортда ҳам салмоқли натижаларга эришиб келмоқдалар. Бу албатта, институтимиз раҳбарияти, устоз- мураббийлар томонидан талабалар бўш вақтларидан унумли фойдаланишлари ва мазмунли ўтказишларига қаратилган катта эътиборининг самараси дейиш мумкин.
Жорий йилнинг 11-15 март кунлари Фарғона вилоятида “МУАЙТАЙ” бўйича катталар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида “Гидромелиорация” факултети 2-курс 202-гуруҳ талабаси Турсунов Ҳожимурод 71 кг вазн тоифасида фахрли II ўринни эгаллади ва Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигининг II даражали дипломини қўлга киритди.
Турсунов Ҳ. бунга қадар 2018 - йилнинг 19-23 декабр кунлари Наманган шаҳрида “МУАЙТАЙ” бўйича катталар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон кубогида ҳам II ўринни эгаллаган эди. Турсунов Ҳожимуроднинг келгусида жаҳон ва олимпиа чемпионлари бўлишини кутиб қоламиз ва келгуси ўқиш ва ишларида муваффақиятлар тилаймиз.

Непрерывность достижений
Студенты нашего института, наряду с другими областями, также достигают значительных результатов в спорте. Это, конечно, является результатом большого внимания руководства нашего института, преподавателей и кураторов, которые заинтересованы в том, чтобы студенты осмысленно использовали свое свободное время.
11-15 марта 2019 года в Ферганской области на чемпионате Узбекистана по «МУАЙТАЙ» среди взрослых студент 2-курса 202 группы факультета гидромелиорации Турсунов Хожимурод занял 2-е место в весовой категории 71 кг и получил диплом II степени Министерства физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
Турсунов Х. в Кубке Узбекистана по «МУАЙТАЙ» среди взрослых, проходившем в Намангане с 19 по 23 декабря 2018 года, также занял 2-е место. Мы надеемся, что Турсунов Хожимурод в будущем станет чемпионом мира и Олимпийских игр, желаем ему дальнейших успехов в учебе и работе.