Истиқболли лойиҳалар намойиш этилди
2019 йил 16 май “Қишлоқ ва сув хўжалиги энергия таъминоти” факультети декани А. Исақов, кафедра мудирлари ва талабалари дарсдан бўш вақтларида гуруҳ мураббийлари ҳамроҳлигида “Ўзэкспомарказ”га ташриф буюришди.
Жорий йил 15-17 май кунлари Тошкентдаги “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазмалар мажмуасида “Power Uzbekistan – 2019” ва “OGU-2019” номи билан энергетика ва нефт-газ соҳалари бўйича халқаро кўргазмалар ўтказилди.
“Iteca Exhibitions”  халқаро кўргазмалар компанияси томонидан Ўзбекистон Республикаси энергетика вазирлиги, “Ўзбекнефтгаз”, “Ўзбекэнерго” акциядорлик жамиятлари ва бошқа ташкилотлар ҳамкорлигида ташкил этилаётган тадбирдан кўзланган мақсад энергетика, нефт-газ соҳаларини ривожлантириш, бу борада халқаро тажрибалар билан танишиш ҳамда ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйишга қаратилган.
“Power Uzbekistan – 2019”  – энергетика, энергия тежамкорлик, атом энергетикаси, муқобил энергия манбалари” халқаро кўргазмасида электр энергетика ва электр тармоқлари генератсияланувчи қувватларини ривожлантириш соҳасидаги истиқболли лойиҳалар намойиш қилинса, “OGU-2019” кўргазмаси эса геология, геофизика, нефт-газ қазиш, уларни транспортда ташиш, сақлаш, қайта ишлаш, нефт-кимё ва газ-кимё, ахборот-коммуникация технологиялари каби йўналишларни қамраб олади.
Эслатиб ўтамиз, ҳар иккала кўргазмада жаҳоннинг 31 мамлакатидан 150 компания иштирок этади. Тадбир доирасида анжуман ва учрашувлар бўлиб ўтди.

Продемонстрированы будущие проекты
16 мая 2019 года декан факультета энергоснабжения сельского и водного хозяйства А. Исаков, заведующие кафедрой и студенты под руководством кураторов посетили «Узэкспоцентр». 15-17 мая в Национальном выставочном комплексе «УзЭкспоЦентр» в Ташкенте прошли международные выставки, посвященные энергетическому и нефтегазовому секторам, под названием «Энергетика Узбекистана-2019» и «ОГУ-2019».
Мероприятие, организованное компанией Iteca Exhibitions совместно с Министерством энергетики Республики Узбекистан, Узбекнефтегазом, Узбекэнерго и другими организациями, направлено на развитие энергетической, нефтяной и газовой промышленности, международного опыта в этой области.
Выставка Power Uzbekistan 2019 объединила представителей практически всех основных направлений энергетического комплекса по разделам: энергетика, энергосбережение, атомная энергетика, электротехническое оборудование, возобновляемые и альтернативные источники энергии, силовая электроника, теплоэнергетическое оборудование. На выставке OGU 2019 представлены новейшие технологические, инжиниринговые и программные разработки для нефтегазодобывающих предприятий от ведущих добывающих, нефтегазовых и нефтесервисных компании. В выставке приняли участие 150 компаний из 31 страны. В рамках мероприятия были проведены конференции и встречи.