Жанубий Кореанинг нуфузли университети ва Қумқурғон агросаноат техникум ўртасида меморандум
Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаштириш муҳандислар институти ҳузиридаги Қумқурғон агросаноат техникуми 2021 йил 29 январь куни Жанубий Кореянинг Кванжу шаҳрида жойлашган Honam университети талабаси ва Республикамизда фаолият юритаётган ''Sof talims” ўқув маркази ходими Aмиров Нодирбек Техникум йўналишларидан келиб чиқиб Жанубий Кореядаги университетлар билан 2+2 ўқитиш тизими бўйича бир нечта университетлар билан меморандум тузилади. Университетларнинг бир нечта бўлиши талабага танлаш имкониятини бериши билан бир қаторда шаффоф ишлаш тизимини яратади. Жанубий Корея Университетларида ўқиш учун талаба коллеж ёки техникумни тамомлаган бўлиши керак, бундан ташқари, топик (корейс тилини билиш қобилияти) 3 даражаси бўлиши талаб етилади. Бунда талабалар 2 йил вақтларини тежаш билан биргаликда катта чегирма ёки 100% гранд асосида ўз мутахассисликлари бўйича тажриба тўплаш ва халқаро миқёсда тан олинган дипломга ега бўладилар.
NEWTON O’QUV MARKAZI Жанубий Кореяда ўқиш ёки корейс тилини ўрганиш истагида бўлган ёшлар учун корейс тилини ўргатиш бўйича тўгаракларни NEWTON ўқув маркази билан ҳамкорликда ташкил етиш билан бир қаторда, корейс тили қобилиятини аниқлаш имтиҳонларини ташкил етади. Бундан кўзланган асосий мақсад юртимизда корейс тилини ўрганишни хоҳлаган ёшлар учун қулай ўқиш тизимини яратиш, имконияти чекланган, кам таъминланган оила фарзандлари учун 100% бепул ўқув тўгаракларини жорий етиш ва Ўзбекистондаги коллеж, техникумларни Жанубий Корея Университетлари билан ҳамкорлик меморандумларини имзолаш ҳамда икки давлат ўртасидаги ўзаро ҳамдўстлик алоқаларини янада мустаҳкамлашга қаратилган.

Меморандум между престижным университетом Южной Кореи и Кумкурганским агропромышленным колледжем
29 января 2021 года Кумкурганский агропромышленный колледж при Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства подписал меморандум с несколькими университетами Южной Кореи по системе образования 2 + 2. Меморандум подписан Амировым Нодирбеком. Он является одновременно и студентом Университета Хонам в Кванджу, Южная Корея и сотрудником учебного центра «Sof Talims». Наличие нескольких вузов дает студенту возможность выбора, а также создает прозрачную систему работы. Чтобы учиться в южнокорейском университете, студент должен окончить колледж или техникум и иметь тематический уровень 3 (способность говорить по-корейски). В то же время студенты смогут сэкономить 2 года, получить опыт в своей области на основе большой скидки или 100% гранта и получить международно признанный диплом.
УЧЕБНЫЙ ЦЕНТР НЬЮТОНА Помимо организации клубов корейского языка для молодых людей, которые хотят изучать корейский в Южной Корее, в сотрудничестве с Учебным центром НЬЮТОНА проводятся экзамены по определению способностей к изучению корейского языка. Основная цель - создание комфортной системы образования для молодежи, желающей изучать корейский язык в нашей стране, введение 100% бесплатных учебных кружков для детей из малообеспеченных семей с ограниченными возможностями, а также открытие колледжей и техникумов в Узбекистане. Меморандум о сотрудничестве с южнокорейскими университетами направлен ​​на дальнейшее укрепление партнерства между двумя странами.