Гуруҳ мураббийлар билан учрашув
Жорий йилнинг 27 февраль куни “Ер ресурсларини бошқариш” факультетида институт Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Р.Чориев, институт мураббийлар Кенгаши раиси З.Исмаилова, ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат бўлими бошлиғи З.Хайдаров, факультет декани Ш.Нарбаев, факультет бош мураббийси А.Муқимов, ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат бўлими услубчилари, мураббийлар Кенгаши котиби Х.Туйчиевлар факультетнинг 40 нафар мураббийлари билан учрашув ўтказди.
Учрашувдан кўрилган асосий масала ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Р.Чориев, гуруҳ мураббийларга Ўзбекистон Республикаси Президенти фармонлари, Вазирлар Маҳкамасининг қарорлари, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги ҳамда Қишлоқ ва сув хўжалиги вазирлигининг буйруқ ва ҳайъат қарорларининг бажарилиши, жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларида қўйилган масалалар ҳамда институт Илмий Кенгаши қарорлари бажарилишининг таҳлили тўғрисида маълумот бериб ўтди.
Шунингдек, институт мураббийлар Кенгаши раиси З.Исмаилова, мураббийларининг иш жараёнидаги муаммолари, тажрибалари, олиб борилаётган иш услублари ва натижалари мураббийлик ишларини такомиллаштириш юзасидан бир қатор таклифлар бўйича маслаҳатлар бериб ўтди. Факультет декани Ш.Нарбаев барча мураббийларга гуруҳларда олиб борилаётган ишлар юзасидан фикрлар билдириб талабалар билан янада кўпроқ ишлаш кераклиги бўйича таъкидлаб ўтди. Учрашув жараёнида мураббийлар томонидан саволлар, фикрлар, таклифлар билдирилди. Уларга Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Р. Чориев, Ёшлар билан ишлаш, маънавият ва маърифат бўлими бошлиғи З. Хайдаров, институт бош мураббийси З. Исмаиловалар етарлича жавоб бердилар. Учрашувда устоз мураббийлар фаолиятини янада такомиллаштириш юзасидан қизғин давра суҳбати ўтказилди. Устоз мураббийлик фаолиятини юритишнинг аниқ вазифалари ва йўналишлари белгилаб берилди.

Встреча с кураторами групп
27 февраля 2020 года на факультете управления земельными ресурсами проректор по работе с молодежью Р. Чориев, председатель совета кураторов института З. Исмаилова, начальник отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения З. Хайдаров, декан факультета Ш.Нарбаев, главный куратор факультета А.Мукимов, методисты отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения, секретарь Совета кураторов Х.Туйчиев встретились с 40 кураторами факультета.
Основные вопросы, обсуждаемые на встречи, в котором приняли участие проректор по работе с молодежью Р.Чориев, кураторы групп, были выполнения указов Президента Республики Узбекистан, постановлений Кабинета Министров, приказов Министерства высшего и среднего специального образования, Министерства сельского и водного хозяйства. Проведен анализ вопросов, поднятых в обращениях физических и юридических лиц, а также анализ решений Ученого совета Института.
Также председатель совета кураторов института З.Исмайлова дала рекомендации по ряду предложений по улучшению работы кураторов. Декан факультета Ш.Нарбаев рассказал о работе, проделанной в группах, и подчеркнул необходимость больше работать со студентами. В ходе встречи кураторы высказали свои мнения, комментарии и предложения.