2020 йил 1 февраль куни “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети декани Р.Хакимов, Ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари Ж.Турдиев ҳамда 3-ТТЖда истиқомат қилаётган талаба ёшлари ўртасида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020йил 24 январь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисига қилган Мурожаатномаси мазмун моҳияти, ундаги асосий жиҳатлари, мамлакатимизнинг ижтимоий-иқтисодий, маънавий ҳамда таълим соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотларнинг аҳамияти ва долзарблиги хусусида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Шунингдек, давра суҳбати давомида талаба ёшларга бугунги куннинг шиддат билан ўзгариб бораётганлиги, талаба ёшларни рақобатбардош кадр бўлиб етишишлари учун хорижий тилларни мукаммал ўзлаштиришлари, ахборот технологияларини қунт билан ўрганишлари, ўз устларида тинмай ишлашлари тўғрисида қимматли маслаҳатлар бериб ўтдилар.

Встреча декана и студентов
1 февраля 2020 года декан факультета Р. Хакимов, заместитель декана по работе с молодежью Ж.Турдиев провели информационно-разъяснительную работу по пропаганде и разъяснению основных положений Послания Президента со студентами факультета организации и управления водным хозяйством, проживающими в студенческом общежитии № 3.
В ходе беседы «за круглым столом» студентам рассказали о быстрых изменениях в наши дни. Для того, чтобы студенты могли стать в будущем конкурентоспособными специалистами, необходимо знать в совершенстве иностранные языки, информационные технологии, усердно работать над собой. Мероприятие было очень интересным и содержательным. Во время «круглого стола» студенты получили ответы на все свои вопросы.