“ГИМ” факультети "Гуманитар фанлар" кафедрасининг профессори Ҳожиакбар Ҳамидов ва катта ўқитувчиси Отабек Норматов иштирокида 30-январь куни Миробод туманидаги 154-сонли ўрта мактаб жамоаси ва битирувчи синф ўқувчилари билан Ўзбекистоннинг биринчи Президенти Ислом Каримов таваллуд куни муносабати билан маънавий-маърифий тадбир ўтказилди.
Дастлаб мактаб директори Насиба Мирсоатова сўзга чиқиб тадбирга меҳонларини таништириб мустақиллик меъмори И.Каримов олиб борилган ишлари тўғрисида тўхтаб ўтдилар. Шундан сўнг "Гуманитар фанлар" кафедраси катта ўқитувчиси Отабек Норматов сўзга чиқиб Ўзбекистонда Республикаси Биринчи Президенти Ислом Каримов мустақиллик асосчиси 25 йил давомида олиб борилган ишлари тўғрисида тўхталиб ўтилар.
Профессор Ҳожиакбар Ҳамидов сўзга чиқиб Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг мустаҳкамланиши иккита раҳбарнинг фаолияти билан бевосита боғлиқлигини алоҳида эътироф этдилар. Улар ўз сўзларида И. Каримов - Ўзбекистон давлат мустақиллигининг асосчиси бўлса, Ш. Мирзиёев - халқ манфаатларини ҳимоя қилувчи ислоҳотлар давомчиси ва йулбошчиси эканлигини уқтириб ўтдилар. Сўнгра ўзларининг ижод мундарижасидан ўрин олган дилбар қўшиқларидан бир нечтасини ижро этиб даврага файз киритдилар.

Достояния независимости
30 января 2019 года в связи с днем рождения Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова профессором кафедры «Гуманитарные науки» факультета «Механизации гидромелиоративных работ» Хожиакбаром Хамидовым и старшим преподавателем Отабеком Норматовым было проведено духовно-просветительское мероприятие с участием коллектива и выпускников средней школы № 154 Мирабадского района.
Вначале директор школы Насиба Мирсоатова выступила со вступительной речью, познакомила с гостями мероприятия. Затем старший преподаватель кафедры «Гуманитарные науки» Атабек Норматов рассказал о работе, проделанной Первым Президентом Республики Узбекистан Исламом Каримовым за 25 лет.
Профессор Ходжиакбар Хамидов подчеркнул, что укрепление независимости Республики Узбекистан напрямую связано с деятельностью двух лидеров. В своей речи он отметил, что И.Каримов является основателем государственной независимости Узбекистана, Ш.Мирзиёев – защитником интересов народа, продолжателем дела независимости, наших реформ, нашего великого будущего.
Информация ассистента кафедры «Гуманитарные науки» факультета «Механизации гидромелиоративных работ» Бахриддина Мукимова