Инсон табиатидаги бурчдорлик туйғуси мозийга қайтиб иш кўриш, тарихни ўрганиб бугун ва эртанинг режаларини белгилаш мақсадлари билан узвий боғлиқ экани аён.
2019 йил 06 ноябрь куни соат 10:00 да “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети 1-курс талабалари, Ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари раҳбарлигида (70 нафардан ортиқ) талабалар биргаликда Ўзбекистон тарихи Давлат музейига ташриф буюришди.
Экскурсия давомида талабалар Ватанимиз тарихининг энг қадимги даврларидан тортиб, ҳозирги мустақиллик йилларигача бўлган даврларда, юртимиз ҳудудларида мавжуд бўлган қадимги маданият осори-атиқалари, моддий-маънавий ёдгорликлари, давлатчилик тарихи хусусиятлари ва тараққиёт босқичлари хусусида тушунча ва тасаввурларга эга бўлишди. Ушбу ташрифлар талаба ёшларда юртимиз тарихини ўрганишга бўлган қизиқишини оширишга ҳисса қўшади деб умид қиламиз.

Обязанность каждого - знать историю страны
Каждый человек должен знать историю своего народа и чтить память о тех великих людях, которые заложили будущее нашей страны.
6 ноября 2019 года студенты 1 курса факультета организации и управления водного хозяйства под руководством заместителя декана по работе с молодежью Ж.Турдиева посетили Государственный музей истории Узбекистана Академии наук Республики Узбекистан.
Студенты ознакомились с представленными в музее экспонатами, редкими архивными материалами, рукописями, историческими документами, фотоматериалами и т.д., отражающими важнейшие этапы истории узбекского народа. Большой интерес вызывают экспонаты, относящиеся к эпохе Темуридов. Есть экспонаты, которые повествуют нам о страницах новой истории Узбекистана, охватывающей период XIX-XX веков, а также экспонаты, рассказывающие о современном Узбекистане.