Қонунлар асоси, мамлакат фаровонлиги, халқ бахт-саодатига кафолат
Жорий йилнинг 4 декабрь куни ТИҚХММИ Қарши филиалида 8 декабрь Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинганлигининг 28 йиллиги муносабати билан “Конституция барча қонунларимизнинг асоси, мамлакатимиз фаровонлиги, халқимиз бахт-саодатининг кафолатидир” мавзусида маънавий-маърифий тадбир бўлиб ўтди. Республика Маънавият ва маърифат маркази Қашқадарё вилоят бўлими раҳбари ўринбосари - Л.Қамбаров, Жиноят ишлари бўйича Қашқадарё вилоят суди судяси Ташев Ашурали Актамович, бўлим бошлиғи Сухроб Ёдигоров ва Ўзбекистон Республикаси Олий ҳарбий авиация билим юрти оркестр ансамбл жамоаси ташриф буюришди.
Тадбир меҳмонлари Мамлакатимиз Бош Қомусида жамият ва давлат, давлат ҳокимияти ва бошқарув органлари тузилиш ҳамда фаолиятининг асосий принциплари, уларнинг ваколатлари, фуқароларнинг асосий ҳуқуқ ва бурчлари, жамият ва шахс ўртасидаги муносабатлари белгилаб берилганлигини, амалдаги барча қонунлар ва бошқа ҳужжатлар Конституция негизида ва унга мувофиқ тарзда қабул қилиниши тўғрисида сўзлаб ўтдилар. Тадбирнинг бадиий қисмида оркестр жамоаси томонидан тайёрланган мусиқий чиқишлар барча тадбир иштирокчиларига манзур бўлди.

Основа всех законов, процветания страны и счастья нашего народа
4 декабря 2020 года в Каршинском филиале TИИИМСХ состоялось духовно-просветительское мероприятие, посвященное 28-летию принятия Конституции Республики Узбекистан, на тему «Основа всех законов, процветания страны и счастья нашего народа». В мероприятии приняли участие заместитель начальника Кашкадарьинского областного отделения Республиканского центра духовности и просвещения Л.Камбаров, судья Кашкадарьинского областного суда по уголовным делам Ташев Ашурали Актамович, начальник управления Сухроб Ёдигоров и коллектив оркестра Высшего военного авиационного училища Республики Узбекистан.
Гости мероприятия отметили, что Конституция Республики Узбекистан служит правовой основой благополучной жизни народа, повышения авторитета нашей страны в мировом сообществе, укрепления мира, спокойствия в стране, гражданского согласия и толерантности в обществе. В художественной части мероприятия были представлены музыкальные номера, подготовленные оркестром.