Бахтимиз кафолати, ҳаётимизнинг мезони
3 - декабрь куни Э ва М кафедраси профессор – ўқитувчилари томонидан 8 - декабрь Ўзбекистон Республикаси Давлат Конституциясининг қабул қилинганлигининг 27 йиллиги муносабати билан кафедрада Конституция – бахтимиз кафолати, ҳаётимизнинг муҳим мезони мавзусида тадбир бўлиб ўтди. Конституция давлатнинг қиёфаси ва нуфузини белгилаб беради. Тадбирда кафедра мудири Р.Ж. Баратов сўзга чиқиб байрам билан кафедра профессор–ўқитувчиларини табриклади. Кафедра ассистенти А.Мустафоқулов сўзга чиқиб Конституция инсон ҳуқуқ ва эркинликлари ҳамда, бурчларини кафолатловчи бирдан-бир асосий қонун эканлиги тўғрисида сўзлади. Тадбир қизиқарли ва мазмундор тарзда ўтди.
"Қишлоқ ва сув хўжалигини энергия таъминоти" факультети Ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари Аброр Ботиров ахбороти

Гарантия нашего счастья, критерий нашей жизни
3 декабря 2019 года по случаю 27-й годовщины принятия Конституции Республики Узбекистан профессорско-преподавательским составом кафедры было проведено мероприятие на тему «Конституции - гарантия нашего счастья, важный критерий нашей жизни». Конституция определяет имидж и престиж государства. Заведующий кафедрой электротехники и мехатроники Р.Ж. Баратов поздравил профессорско-преподавательский состав кафедры с праздником. Доцент А. Мустафокулов в своем выступлении отметил, что Конституция является единственным законом, гарантирующим права и свободы человека. Мероприятие было интересным и информативным.
Информация заместителя декана по работе с молодежью факультета энергоснабжения сельского хозяйства и водного хозяйства Аброра Ботирова.