Илмий тадқиқотлар инновацион ихтиролар сари
Институтимизда талабаларни илмий-ижодий фаолиятга жалб қилиш мақсадида тарғибот ишлари давом этмоқда. 2019-йил 13-сентябрь куни Илмий тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагог кадрлар тайёрлаш бўлими, Илмий-инновацион ишланмаларни тижоратлаштириш бўлими ҳамда Иқтидорли талабаларнинг илмий тадқиқот ишларини ташкил этиш бўлими ходимлари иштирокида “Қишлоқ хўжалигини механизациялаш” факультети 3-босқич талабалари билан соат 10:00 да, 1-босқич талабалари билан соат 15:00 да учрашув ташкил этилди.
Учрашув самимий суҳбатга айланиб кетди. Талабаларни қизиқтираётган соҳа тўғрисидаги барча саволларга устозлар томонидан батафсил, ҳаётий намуналар асосида жавоблар берилди. Шу жойнинг ўзида Илмий тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагог кадрлар тайёрлаш бўлимининг талабалар билан янада яқинлаштириш мақсадида telegram ижтимоий тармоғида (Илмий бўлим https://t.me/tiqxmmi_ilmiy_innovatsiya) гуруҳи очилди. Барча янгиликка интилувчи талаба ёшлар ва профессор-ўқитувчиларимизни таклиф этиб қоламиз.

Научные исследования, направленные на инновационные изобретения
В нашем институте продолжается кампания по привлечению студентов к научной и творческой работе. 13 сентября 2019 года на факультете механизации сельского хозяйства с участием сотрудников отела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров, отдела коммерциализации научно-инновационных разработок, а также отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов была организована встреча со студентами 3-го курса в 10:00 и со студентами 1-го курса в 15:00.
Встреча превратилась в задушевный, искренний разговор. Преподаватели ответили на все интересующие вопросы студентов, используя примеры из жизненных ситуаций. Здесь же с целью сближения со студентами отделом научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров была создана группа в социальной сети Telegram (научный отдел https://t.me/tiqxmmi_ilmiy_innovation). Приглашаем к сотрудничеству всех студентов и преподавателей.