Ҳамкорликдаги очиқ амалий машғулот
«Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили»да ёшларга сифатли таълим бериш, уларни илм-фанга қизиқтириш борасида «Гидравлика ва гидроинформатика» кафедраси профессор-ўқитувчилари, докторантлар, кафедра қошида ташкил этилган “Эврика” тўгараги иқтидорли талабалари жорий йилнинг 13 февралъ куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Рақамли Ўзбекистон — 2030» Стратегиясини тасдиқлаш ва уни самарали амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисидаги 2020 йил 5 октябрдаги ПФ-6079-сон Фармонида белгиланган вазифаларни ижросини таъминлаш мақсадида ҳамда «Гидравлика ва гидроинформатика» кафедраси ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг Ахборот-таҳлил ва ресурс маркази билан тузилган мемoрандумга асосан очиқ амалий машғулот ташкил этилди.
Очиқ амалий машғулотда “Гидравлика ва гидроинформатика” кафедрасидан докторантлар Л.Самиев, С.Хошимов, С.Жонқобилов, Д.Атакулов, Д.Аллаёров, С.Меликузиев, магистрант Ш.Қорахонов, бир гуруҳ “Эврика” тўгараги иқтидорли талабалари ва Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг Ахборот-таҳлил ва ресурс марказидан марказ директори Ш.М.Қурбонов, етакчи мутахассис И.Фозиловлар Suver Dopler S-30 ва Япония давлатида ишлаб чиқарилган KENEKLP-30 замонавий вертушкаси билан шаҳримиз марказдан оқиб ўтувчи Бўзсув каналида оқим чуқурлиги бўйича нуқталардаги тезликларни аниқлаш ишлари биргаликда олиб боришди. Иқтидорли талабалар бу ишларни ўзлари амалда бажариб кўрдилар ва катта қизиқиш билан кузатиб бордилар.

Совместное открытое практическое занятие
В «Год поддержки молодежи и укрепления здоровья населения» с целью выполнения задач, поставленных в Указе Президента Республики Узбекистан № ПФ-6079 от 5 октября 2020 года «Об утверждении Стратегии «Цифровой Узбекистан - 2030» и мерах по ее эффективной реализации» и в соответствии с меморандумом, утвержденным между кафедрой гидравлики и гидроинформатики и Информационно-аналитическим и ресурсным центром Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан профессорско-преподавательский состав кафедры гидравлики и гидроинформатики, докторанты, одаренные студенты кружка «Эврика» организовали открытое практическое занятие.
Докторанты кафедры гидравлики и гидроинформатики Л.Самиев, С.Хошимов, С.Жонкобилов, Д.Атакулов, Д.Аллаёров, С.Меликузиев, магистрант Ш. Караханов, группа студентов кружка «Эврика» и директор Информационно-аналитического и ресурсного центра Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан Ш.М. Курбанов, ведущий специалист И. Фозилов с помощью Suver Doppler S-30 и современной вертушки KENEKLP-30, созданной в Японии, определили глубину и скорость потока в канале Бозув, который протекает в центре города.