9 май - “Хотира ва қадрлаш куни” юртимиз бўйлаб, ҳали ҳануз давом этмоқда. Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Қ.Шавазов, "Ер ресурсларини бошқариш" факультети декани Ш.Нарбаев, ёшлар билан ишлаш бўйича декан муовини Ҳ.Эшова, ёшлар иттифоқининг факультет етакчиси Ш.Қодиров ҳамда факультетда таълим олаётган иқтидорли ташаббускор талабалар билан бирга Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирлиги уруш ва меҳнат фахрийлари учун республика пансионатида яшаётган қариялар ҳолидан хабар олиш ва уларни ушбу байрам билан қутлаш учун ажойиб концерт дастури уюштиришди.
Истеъдодли талабаларимиз ижросида янграган дил тортар куй-қўшиқлар ва қизларимиз томонидан ижро этилган рақслари пансионатда истиқомат қилаётган кексаларимизга жуда манзур бўлди. Улар талабаларимиз билан биргаликда рақсга тушишди. Пансионатда жами 158 кексаларимиз истиқомат қилиб, улар орасида уриш қаҳрамонлари ва Фронт ортида шижоат кўрсатган фахрийларимиз ҳам борлиги жуда қувонтирди.
Тадбир сўнгида талабаларимиз ҳар бир хоналарга кириб соғалар ва гуллар улашиб, суҳбатлар олиб бришди. Улар уруш дкври қаҳрамонларини Хусаинов Муҳаммад Зайнигутдинович ва Фронт ортида шижоат кўрсатган Чинова Валентина Федоровна билан узоқ суҳбатлашишди.
Фахриларимиз урушнинг мудҳиш кунлари ҳақида талабаларга сўзлаб, юртимизни тинчлиги дастурхонимиз тўкинлигига шукур қилишлари ва яратилган шароитлардан оқилона фойдаланиб, аъло баҳаларда ўқиб, юртимизни янада гуллаб яшнашига ўз ҳиссасини қўшишларини тилаб дуолар қилишди. Шундан сўнг бу ташрифимиздан мамнун бўлган кексаларимиз бизга ва ташкилотимиз раҳбарига ўз миннатдорчиликларини билдириб, хурсанд бўлишди.

Студенты в пансионате
9 мая - «День памяти и почестей» все еще продолжается по всей нашей стране. Проректор по работе с молодежью К.Шавазов, декан факультета управления земельными ресурсами Ш.Нарбаев, заместитель декана по работе с молодежью Х.Эшова, лидер Союза молодежи факультета Ш.Кодыров, а также одаренные студенты, обучающиеся на факультете, навестили пожилых людей, проживающих в республиканском пансионате для ветеранов войны и труда системы Министерства здравоохранения Республики Узбекистан, организовали большую концертную программу и поздравили их с праздником.
Песни в исполнении наших талантливых студентов и национальные танцы в исполнении наших студенток особенно понравились людям, живущим в пансионате. Они танцевали вместе с нашими студентами. В пансионате проживают 158 человек, мы были очень рады, что среди них есть ветераны войны.
В конце мероприятия студенты зашли в каждую комнату, подарили цветы и подарки. Они пообщались с героями войны Хусаиновым Мухаммадом Зайнигутдиновичем и Чиновой Валентиной Федоровной, проявившими большое мужество на фронте. Ветераны рассказали студентам о страшных днях войны. Пожилые люди, проживающие в пансионате, выразили свою благодарность нам и руководителям нашего института.