Энг яхши илмий мақола танлови
Институт ректорининг 2019 йил 13 августдаги 776 А/Ф – сонли буйруғига асосан, Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 28 йиллиги муносабати билан ёш олимлар ва иқтидорли талабаларнинг илмий фаолиятини юксалтириш, уларнинг янги инновацион технологияларга қизиқишлари ва интилишларини қўллаб-қувватлаб, илмий изланишнинг мазмун-моҳиятини ёритишга бағишланган “Энг яхши илмий мақола” мавзусидаги мақолалар танлови комиссияси 14 ноябр куни қуйидаги 4 йўналиш бўйича ўз ишини бошлади:
- Сув ресурслари, атроф-муҳит муҳофазаси. Ерларнинг мелиоратив ҳолатини яхшилаш.
- Гидротехника иншоотлари ва насос станцияларидан фойдаланиш. Қишлоқ ва сув хўжалиги электр таъминоти.

Конкурс на самую лучшую научную статью
В соответствии с приказом ректора института № 776 А / Ф от 13 августа 2019 года, по случаю 28-й годовщины Независимости Республики Узбекистан, для повышения академической активности молодых ученых и талантливых студентов, поддержке их интереса и стремления к новым инновационным технологиям 14 ноября 2019 года начала работу приемная комиссия по отбору статей на тему «Самая лучшая научная статья». Отбор статей производился по четырем направлениям:
1. Водные ресурсы, охрана окружающей среды. Улучшение мелиорации земель.
2. Эксплуатация гидротехнических сооружений и насосных станций. Электроснабжение сельского и водного хозяйства.
3. Механизация сельского и водного хозяйства.
4. Эффективное управление земельными и водными ресурсами и их организационно-экономические механизмы.
Желаем удачи всем нашим студентам, участвующим в этом конкурсе.
Информация сотрудника отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов Дилмурода Акбарова.