Орол муаммосига бағишланди
2020 йил 14 февраль куни ТИҚХММИ Қарши филиалида Экологик партияси Қашқадарё вилояти партия ташкилоти, Қашқадарё вилояти Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси ҳамда Қарши муҳандислик иқтисодиёт институти билан ҳамкорликда “Орол келажаги – ёшлар нигоҳида” мавзусида тадбир бўлиб ўтди. Тадбирни филиал директори З.Муқимов очиб берди.
Шундан сўнг сўз олганлар Орол денгизининг – кечаги ва бугунги аҳволи, аҳолининг экологик хабардорлигини оширишда ОАВнинг тутган ўрни, ёшларда ҳуқуқий экологик маданиятни шакллантириш ва экологик умумбашарий долзарб муаммолар тўғрисида тадбир иштирокчиларига маълумот бериб ўтди. Тадбирда профессор-ўқитувчилар ҳамда талаба-ёшлар томонидан қизиқтирган саволларга мутахассислар томонидан жавоблар бериб ўтилди.
Тадбир қизғин музокараларга бой тарзда ўтди.
Умумтехник фанлар кафедраси мудири Дилшод Қувватов ва филиал матбуот котиби Фаррух Нажимовлар ахбороти

Посвящается Аральской проблеме
14 февраля 2020 года в Каршинском филиале ТИИИМСХ в сотрудничестве с Кашкадарьинской областной партийной организации Экологической партии Узбекистана, Кашкадарьинским областным комитетом по вопросам экологии и охраны окружающей среды и Каршинским инженерно-экономическим институтом было проведено мероприятие на тему «Будущее Арала глазами молодежи». Мероприятие открыл директор филиала З.Мукимов.
Затем докладчики проинформировали участников о текущем состоянии Аральского моря - прошлом и настоящем, роли средств массовой информации в повышении экологической осведомленности населения, формировании правовой экологической культуры среди молодежи и насущных глобальных экологических проблем. Специалисты ответили на все интересующие вопросы преподавателей и студентов.