Институтимизда талабаларни илмий-ижодий фаолиятга жалб қилиш мақсадида тарғибот ишлари давом этмоқда. 2019-йил 13-сентябрь куни Илмий тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагог кадрлар тайёрлаш бўлими, Иқтидорли талабаларнинг илмий тадқиқот ишларини ташкил этиш бўлими ҳамда Илмий-инновацион ишланмаларни тижоратлаштириш бўлими ходимлари иштирокида “Гидромелиоратив ишларни механизациялаш” факультети 3-босқич талабалари билан соат 10:40 да, 1-босқич талабалари билан соат 15:40 да учрашув ташкил этилди.
Талабаларни илмий ишларга жалб этиш, илмий мақолалар ёзиш шартлари, инновация ва новаторлик соҳасида ўтказиладиган танловларда иштирок этиш ҳамда ишланма ва ғояларни тижоратлаштириш тартиблари тўғрисида тушунчалар берилди. Институт иқтидорли талабаларининг янги инновацион ишланмалари макетлари билан таништирилди. Учрашув самимий суҳбатга айланиб кетди. Талабаларни қизиқтираётган соҳа тўғрисидаги барча саволларга устозлар томонидан батафсил, ҳаётий намуналар асосида жавоблар берилди. Илмий тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагог кадрлар тайёрлаш бўлимининг янги телеграм ижтимоий тармоғидаги гуруҳига (Илмий бўлим https://t.me/tiqxmmi_ilmiy_innovatsiya) таклиф этиб қоламиз.

Привлечение студентов к инновационным изобретениям
В нашем институте продолжается кампания по привлечению студентов к научной и творческой работе. 13 сентября 2019 года на факультете механизации гидромелиоративных работ с участием сотрудников отела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров, отдела коммерциализации научно-инновационных разработок, а также отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов была организована встреча со студентами 3-го курса в 10:40 и со студентами 1-го курса в 15:40.
Студентам была представлена информация о том, как правильно писать научные статьи, заниматься научной работой, участвовать в инновационных конкурсах. Студентам были представлены новые макеты инновационных разработок талантливых студентов. Встреча превратилась в задушевный, искренний разговор. Преподаватели ответили на все интересующие вопросы студентов, используя примеры из жизненных ситуаций. Мы приглашаем вас присоединиться к новой группе социальных сетей telegram (научный отдел https://t.me/tiqxmmi_ilmiy_innovatsiy) отдела научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров.
Информация сотрудника отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов Д.Акбарова.