Ёш авлодни илм-фанга бўлган муносабати
Замонамиз жуда тез фурсатда ривожланамоқда. Айниқса, Илм - фан соҳасидапш янгиликлар одамни ҳайратга соларли даражада. Шу боисдан президентимиз Ш.Мирзиёйев томонидан жорий 2020-йилга Илм, марифат ва рақамли иқтисодиётни ривожлантириш йили деб ном берилди. Қувонарлиси ёш авлод вакилларининг ҳам илм ва марифатга бўлган қизиқишлари ортиб бормоқда! Ана шундай қизиқувчан талабалар учун 2020 - йил 14 - феврал куни Geostars жамоаси ҳамда Иқтидорли талабаларнинг илмий ишларини ташкил этиш бўлими мутахассислари томонидан “Ер ресурсларини бошқариш” факултетида Мақола ёзиш сирлари номли маҳорат дарси ўтказилди.
Спикер Дилмурод Акбаров томонидан эндигина илмий фаолиятини бошлаш арафасида бўлган талабалар учун мақолани ёзишда нималарга этибор бериш кераклиги, мавзунинг долзарблиги ва ҳозирги кунда қай тартибда ҳаётга тадбиқ этилиши ҳақида малумот берилди. Траининг қизиқарли тарзда давом этди. Талабалар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди. Ўз вақтларини аямасдан маҳорат дарсини ўтказишга ёрдам берган Иқтидорли талабаларнинг илмий ишларини ташкил этиш бўлими ходимларига ўз миннатдорлик билдирамиз!

Отношение молодого поколения к науке
Наше время развивается очень быстро. В частности, новости в науке поразительны. Поэтому 2020 год был объявлен Президентом Ш.Мирзиёевым годом развития науки, образования и цифровой экономики. 14 февраля 2020 года на факультете управления земельными ресурсами команда Geostars и сотрудники отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов провели мастер-класс на тему «Секреты написания статей».
Спикер Дилмурод Акбаров предоставил информацию о том, на что следует обратить внимание при написании статьи для студентов, которые только начинают свои исследования. Студенты получили ответы на свои вопросы. Хочется выразить благодарность сотрудникам отдела по организации научно-исследовательских работ одаренных студентов, которые помогли нам организовать мастер-класс.