Марказий Осиё минтақавий иқтисодий ҳамкорлик (МОМИМ) институти ижрочи директори Саид Шакэл Шах, институт директор ўринбосарлари Лианг Зичин ва Искандар Абдуллаев, стратегик режалаштириш бўйича етакчи мутахассиси Батсайжан Загдрагча ташкил топган расмий делегация институтимизга ташриф буюрди.
Институт ректори проф. У.Умурзаков институтнинг ўқув ва илмий фаолияти билан таништириб ўтишди. Учрашув иштирокчилари ўзларининг таништириш ва фаолиятлари хусусида сўзлаганча, МОМИМ ижрочи директори С.Шах томонидан институтнинг кенг қамровли фаолияти ҳақида маълумот берилди. Музокарада минтақадаги қишлоқ хўжалиги, иқтисодиёт, транспорт ва логистика соҳалардаги ислоҳотлар хусусида ўзаро фикр алмашишди.
Институт ректори, проф. У.Умурзаков томонидан МОМИМнинг тадбирларида ҳам институт ресурсларидан фойдаланиш таклифи киритилди. Таклиф ўринли эканлиги ва ўрганиб чиқилиши айтиб ўтилди. Музокара ўзаро илиқ ва дўстона шаклда ўтди.

В нашем институте новая официальная делегация
Наш институт с официальным визитом посетили исполнительный директор Центрально-Азиатского института регионального экономического сотрудничества (ЦАРЭС) Саид Шакел Шах, заместитель директора института Лианг Зичин и Искандар Абдуллаев, ведущий эксперт по стратегическому планированию Батсайжан Загдрагча.
Ректор института проф. У.П. Умурзаков ознакомил делегацию с учебной и научной работой института. Участники встречи рассказали о своей деятельности, а исполнительный директор С. Шах сообщил о деятельности своего института. В ходе переговоров стороны обменялись мнениями о реформах в аграрном секторе, экономике, транспорте и логистике.
Ректор института, проф. У. Умурзаков предложил использовать ресурсы института. Было отмечено, что предложения будут изучены. Переговоры были теплыми и дружескими.