Россия Федерациясининг Москва Давлат қурилиш университети, ТИҚХММИ ва Гидропроект АЖ ҳамкорлигида 18-21 апрель кунлари ўтказилган “XXII INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE ON ADVANCED IN CIVIL ENGINEERING CONSTRUCTION THE FORMATION OF LIVING ENVIRONMENT 2019” форумида институтимизнинг “Сув энергияси ва насос станцияларидан фойдаланиш” кафедраси профессор ўқитувчилари ташкилий ишлар ва шўъбаларда ташкил қилинган маъруза жараёнларида фаол иштирок этишди. Жумладан, кафедра мудири, т.ф.д., проф. Д.Базаров, проф. Р.Эргашев, доцентлар Т.Ш.Мажидов, Б.Р.Уралов, Б.М.Обидов, Э.К.Кан, Ф.Ш.Шоазизов, С.К.Хидиров, Н.М.Икрамов, катта ўқитувчи А.С.Бадалов, ассистентлар А.А.Эргашев, Ф.К.Артикбекова, З.Уразмухамедова, М.С.Бердиевлар ҳамда Д.Базаров раҳбарлигида “Гидравлика ва муҳандислик гидрологияси” мутахассислигида таҳсил олаётган магистрант Б.Шодиев, ГТҚ 4 курс талабаси Ф.Ахматовлар, “HYDROTECHNICAL CONSTRUCTION AND MELIORATION” номли 5 шўъбада жами 9 та илмий мақолалар билан қатнашиб, сертификатлар билан тақдирланишди.
Ушбу мақолалар SCOPUS баъзасида рўйхатдан ўтган илмий мақолалар тўпламларида чоп этишга тавсия қилинади. Форумнинг ёш илмий тадқиқотчилар учун мўлжалланган “COMPETITION «YOUTH INNOVATIONS» дастури бўйича кафедра магистранти Б.Назаров муваффақиятли қатнашиб диплом ва форумнинг бронза медали билан ва кафедрада ташкил қилинган “Гидроэнергетик қурилмалар” тўгарагида фаолият юритаётган иқтидорли талабалардан ГТИНСФ таълим йўналиши 4 курс талабаси Ж.Аъзамов (кафедра доценти Э.Кан раҳбарлигида) муваффақиятли қатнашиб диплом билан тақдирланишди.

В ходе форума «XXII INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE ON ADVANCED IN CIVIL ENGINEERING CONSTRUCTION THE FORMATION OF LIVING ENVIRONMENT 2019», состоявшегося 18-21 апреля, организованного в сотрудничестве с Московским государственным строительным университетом Российской Федерации и Ташкентским институтом инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, а также Акционерным обществом «Гидропроект», активное участие в организационной работе и в работе секций приняли профессорско-преподавательский состав кафедры использование водной энергии и насосных станций.
В частности, заведующий кафедрой, профессор, д.т.н. Д.Базаров, профессор Р.Эргашев, доценты Т.Ш.Маджидов, Б.Р.Уралов, Б.М.Обидов, Э.К.Кан, Ф.Ш.Шоазизов, С.К.Хидиров, Н.М.Крамов, старший преподаватель А.С.Бадалов, ассистенты А.А.Эргашев, Ф.К.Артикбекова, З.Уразмухамедова, М.С.Бердиев, а также магистрант Б.Шодиев под руководством Д.Базарова, обучающийся по специальности гидравлика и инженерная гидрология, студент 4-курса факультета ГТС Ф.Ахматов, приняв участие в 5-ой секции «HYDROTECHNICAL CONSTRUCTION AND MELIORATION» с 9-ью научными статьями, были награждены сертификатами. Эти статьи были рекомендованы к публикации в научных сборниках статьей, зарегистрированных в базе SCOPUS.
Принявший активное участие в рамках программы Форума молодых ученых «COMPETITION «YOUTH INNOVATIONS» магистрант кафедры Б.Назаров был награжден дипломом и бронзовой медалью форума, а студент 4-курса Ж.Аъзамов (руководитель: доцент Э.К.Кан) – один из одаренных студентов кружка «Гидроэнергетические устройства» - был награжден дипломом.