“Fizika va kimyo” kafedrasida fanlar boʼyicha 1-tur olimpiadasi oʼtkazildi
Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таьлим вазирлигининг 2019 йил 5 апрелдаги «Олий таьлим муассасалари талабалари республика фан олимпиадасини 2019 йилда ташкил этиш ва ўтказиш тўғрисида»ги № 314-сонли буйруқ ижросини таьминлаш мақсадида, “Гидромелиорация” факултети “Физика ва кимё” кафедрасида кафедра мудири И.Б. Сапаев бошчилигида 2021 йил 21 апрель куни физика ва кимё фанлари бўйича талабаларнинг 1-тур олимпиадаси ўтказилди. Олимпиадада барча факультетлардан саралаб олинган иқтидорли талабалар қатнашиб тўплаган баллари натижасига кўра Республика босқичига йўлланма олишди.
Яьни: физика фанидан ТЖИЧАБ 103-гуруҳ талабаси Рахматова Ирода 80 балл билан, кимё фанидан эса “ҚХМС ва ДИТ 109-гуруҳ талабаси Анварова Феруза 76 балл билан 1- ўринни эгаллашди. Бу иқтидорли талабаларимизга Республика босқичида ҳам ўз билими ва иқтидорига ишонган ҳолда нуфузли ўринларни эгаллашларида омад тилаб қоламиз.

На кафедре физики и химии прошел 1 тур предметной олимпиады.
В целях обеспечения выполнения приказа № 314 Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистана от 5 апреля 2019 года «Об организaции и проведении в 2019 году республиканской предметной олимпиады среди студентов высших учебных учреждений» 21 апреля 2021 года под руководством заведующего кафедрой Сапаева И.Б. прошел 1-й тур студенческой олимпиады по физике и химии. Для участия в республиканском этапе были отобраны талантливые студенты со всех факультетов.
Первые места заняли: по физике студентка 103 группы Рахматова Ирода, которая получила 80 баллов, и по химии студентка 109 группы Анварова Феруза, получившая 76 баллов.