“Маҳалла билан ҳамкорлик”
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 20 апрелдаги ПФ-6208-сонли Фармони, Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2021 йил 29 апрелдаги 202-сонли буйруғи ижросини таъминлаш юзасидан, Тошкент шаҳар Мирзо-Улуғбек туманидаги “Шахрисабз” М.Ф.Й. билан “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети ҳамкорлигини йўлга қўйиш бўйича факультет декани Р.Хакимов бошчилигида факультет профессор-ўқитувчилари ҳамроҳлигида ишлар йўлга қўйилди.
“Шахрисабз” М.Ф.Й. раиси Кошетова Жумабике Танирбергеновна, Раиснинг оила, хотин-қизлар ва ижтимоий-маънавий масалалар бўйича ўринбосари Карабаева Матлуба Собировналар билан факультет Ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари Ж.Турдиев, “Инглиз тили” кафедраси мудири Ф.Бегов, “Ахборот технологиялари” кафедраси ўқитувчиси К.Кубяшев ҳамда У.Нуллаевлар учрашиб, Маҳалладаги бандлиги таъминланмаган ёшлар сонини аниқлаш, рўйхатга олиш, маҳалла ёшлари учун  тадбиркорлик ўқув курслари ташкил этиш, маҳалладаги ёшларнинг қизиқишларига қараб, уларни “Инглиз тили” курси, “Компьютер саводхоглиги” курсларига жалб этиш бўйича келишиб олинди.

В целях обеспечения выполнения Указа Президента Республики Узбекистан №УП-6208 от 20.04.2021 года «О дополнительных мерах по поддержке предпринимательской деятельности, содействию занятости, социальной защите и содержательной организации свободного времени молодежи», а также Приказа Министерства высшего и среднего специального образования № 202 от 29.04.2021 года под руководством декана факультета организации и управления водным хозяйством Р.Хакимова профессорско-преподавательский состав факультета проводит работу по налаживанию сотрудничества между махаллей «Шахрисабз» Мирзо-Улугбекского района города Ташкента.
Было решено определить количество безработной молодежи в махалле, провести регистрацию молодежи, организовать курсы по обучению предпринимательству для молодежи махалли, привлечь их к курсам английского языка и компьютерной грамотности.