Мичиган университети талабаси ТИҚХММИ базасида стажировка бошлади
Мичиган университетининг 2 босқич талабаси Мейчин Жу ТИҚХММИда онлайн стажировка ўташни бошлади. Стажировка институтнинг Геодезия ва геоинформатика кафедраси базасида олиб борилади ва унга Халқаро ҳамкорлик бўлими бошлиғи Ш.Рахмонов раҳбарлик қилади. Стажировка давомида ГАТ технологияларини турли соҳаларда қўлланиш жараёни билан таништириб борилади ва майдан август ойигача давом этади.Шунингдек, Мейчен Жунинг бўш вақтларини самарали фойдаланиш учун ўзбек тилини ўрганиш тавсия этилди. Шу боис, АҚШлик стажёрга Хориж фуқароларни ўқитиш маркази етакчи ўқитувчиси М.Губаева ўзбек тилини ўқитиш учун тайинланди. Демак, мичиганлик талаба институт базасида стажировка ўтиш билан биргаликда ўзбек тили ва маданиятини ҳам ўрганишни бошлади.
Маълумот учун: Мичиган университети АҚШнинг етакчи университетларидан бири бўлиб, QS халқаро университетлар рейтингида 24 ўринни эгаллаган. Унда ўртача 46 000 нафар талаба таҳсил олади. Мичиган университети Илмий тадқиқот университетлар ичида АҚШда етакчи ҳисобланади.

Cтудент Мичиганского университета проходит стажировку на базе TИИИМСХ
Студент 2 курса Мичиганского университета Мейчин Джу в режиме онлайн проходит стажировку в ТИИИМСХ. Стажировка проводится на базе кафедры геодезии и геоинформатики, руководителем которой является начальник отдела международного сотрудничества Ш. Рахмонов. Стажировка продлится с мая по август месяцы. Для максимального использования своего свободного времени Мейхен Джу порекомендовали выучить узбекский язык. Это было поручено ведущему преподавателю Центра подготовки иностранных граждан М. Губаевой.
Для справки: Мичиганский университет - один из ведущих университетов США, занимающий 24-е место в рейтинге QS International University Rankings. В нем обучается в среднем 46 000 студентов. Мичиганский университет считается одним из ведущих учебных и научных центров США.