Жорий йилнинг 26 ноябрь санасида 2 - талабалар турар жойининг 6 - қаватида “Гидротехника қурилиши” факультети талабалари билан “Гидромелиоратив ишларни ташкил этиш ва технологияси” кафедраси ассистенти М.Н Сатторов, стажёр – ўқитувчиси С.М Меликузиевлар яқинлашиб келаётган Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 27 йиллиги муносабати билан “Конституция - бахтимиз пойдевори” мавзусида учрашув ташкил этдилар.
Учрашувда ҳар бир давлатнинг тартиб-қоидалари, эзгу умидлари, истакларини ва мақсадларини рўю-рост ифодаловчи юзи – Конституция эканлиги, Конституция – тарихий аҳамияти беқиёс бўлган ҳужжат ҳисобланиши, уни шу вақтга қадар давлатчилигимиз тарихидаги бошқа ҳужжатларнинг бирортаси билан ҳам қиёслаб бўлмаслиги, унда тарихийлик замонавийлик билан уйғунлашиб, жаҳоннинг ижтимоий, сиёсий, фалсафий ва ҳуқуқий тафаккури соҳасида эришилган барча ютуқлар мужассамлиги таъкидлаб ўтилди.

Конституция - основа нашего счастья
26 ноября 2019 года в студенческом общежитии № 2 на 6 этаже преподаватели кафедры организации и технологии гидромелиоративных работ ассистент М.Н. Сатторов и стажер-преподаватель С. Меликузиев в связи с приближающейся 27-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан организовали встречу со студентами факультета гидротехнического строительства на тему «Конституция - основа нашего счастья».
8 декабря 1992 года на 11-й сессии Верховного Совета Республики Узбекистан был единогласно принят Основной закон страны - Конституция Узбекистана как независимого суверенного государства. Конституция Республики Узбекистан является логическим результатом движения нашего народа на пути к независимости. При создании Основного Закона учитывался почти трехтысячелетний опыт национальной государственности. Закон, являясь символом и гордостью нашей страны, считается крепкой правовой защитой каждого гражданина, вне зависимости от его национальности, расы и религии, фундаментом светлого нашего будущего.
Информация стажера-преподавателя кафедры организации и технологии гидромелиоративных работ С. Меликузиева.