Жорий йилнинг 27 март куни соат 08:30 да 612-хонада “Электротехнологиялар ва электр жиҳозларидан фойдаланиш” кафедраси мудири, доцент А. Бердишевнинг “Энергия тежамкорлик асослари” фанидан “Қувват коэффиценти ва уни ошириш усуллари” мавзусидаги очиқ дарси бўлиб ўтди.
Талабалар йўқлама қилиниб, журналлар тўлдирилгач, маъруза мавзуси таништирилди ва маърузанинг асосий қисмига киришишдан олдин ўтган машғулотлар савол ва тушунмаган масалалар бўйича қисман тушунтирилди. Талабалар дарсга 100% қатнашишди. Дарсда компьютер техникасидан (Power Point, Core Drave ва бошқа дастурлар ёрдамида) фойдаланиб мавзу материаллари талабаларга ўзбек тилида равон етказиб берилди. Дарс талабалар билан интерактив усулда жонли мулоқот савол-жавоб тарзида олиб борилди. Кириш қисмида давлатимизда олиб борилаётган ишларга, Президентимизнинг соҳага оид қарорига эътибор қаратилди. Мавзуни амалиётдаги муаммолар билан боғлиқ ҳолда ёритиб берилди. Қишлоқ хўжалигининг ишлаб чиқаришнинг мавсумийлигидан келиб чиққан ҳолда, ўзига хос хусусиятларига боғлаб талабаларга етказилди.

На очередном открытом занятии
27 марта текущего года в 08:30 в 612 аудитории заведующим кафедрой электротехнологии и эксплуатации электрооборудования доцентом А. Бердишевым было проведено открытое занятие на тему: «Коэффициент прочности и методы его увеличения». Преподаватель сделал перекличку, затем ознакомил студентов с темой лекционного занятия.
До объяснения основных частей темы занятия преподаватель провел опрос по пройденной теме, частично объяснил непонятные для них вопросы. Посещаемость студентов - 100%. На занятии с помощью программы Power Point, Core Drave и других программ была объяснена тема занятия. Были использованы интерактивные методы обучения, занятие прошло в форме вопросов и ответов. Во вступительной части внимание было уделено работе, проводимой в нашей стране, и решениям Президента, относящиеся к данной сфере. Тема была раскрыта во взаимосвязи с проблемами, существующими на практике.