РЕКТОРНИНГ ПРОФЕССОР-ЎҚИТУВЧИЛАР БИЛАН УЧРАШУВИ
2019 йилнинг 28 май санасида институтимиз ректори ўзининг илмий мактабига эга бўлган бир гуруҳ профессор-ўқитувчилар билан учрашди. Учрашув кун тартибида асосий масалалардан бири, давлатимиз президенти Шавкат Мирзиёевнинг жорий йилнинг 24-май куни Ўзбекистон Миллий университетида олий таълим ва илмий-тадқиқот муассасалари раҳбарлари, академиклар, олимлар, ёш тадқиқотчилар билан учрашуви тафсилотларидан келиб чиқиб, учрашувдаги белгилаб берилган вазифалардан келиб чиққан ҳолда, профессор-ўқитувчиларнинг фикрларини тинглаш ҳамда бу борада олиб борилаётган ишлар бўйича йиғилиш иштирокчиларига қуйидаги йўналишлар бўйича топшириқлар берди:
1. Ўқув методик жараён;
2. Илмий инновацион фаолият;
3. Халқаро ҳамкорлик;
4. Ўзбекистон Республикаси Президентининг ёшларга оид давлат сиёсатини такомиллаштириш, ёшларнинг ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилиш, уларнинг ҳар томонлама баркамол бўлиб вояга етишлари учун зарур шарт-шароитлар яратиб бериш бўйича 5 ташаббуси;
5. Моддий техник базани мустаҳкамлаш;
6. Замонавий ахборот технологияларини жорий этиш;
7. Профессор-ўқитувчиларнинг малакасини ошириш;
8. Ўзини-ўзи касбий маҳоратини ошириш масалалари бўйича ҳар бир йиғилиш қатнашчисидан юқоридаги 8 та масала бўйича SWOT таҳлил қилган ҳолда, ўз таклифларини беришлари сўралди.

Встреча ректора с профессорско-преподавательским составом
28 мая 2019 года ректор нашего института встретился с группой профессорско-преподавательского состава, имеющей собственную научную школу.Одним из ключевых вопросов повестки дня встречи стал тот факт, что 24 мая в Национальном университете Узбекистана состоялась встречаПрезидента Республики Узбекистан ШавкатаМирзиёева с руководителями, академиками, учеными, молодыми исследователями высших учебных заведений и научно-исследовательских учреждений. Были выслушаны мнения профессорско-преподавательского состава и даны задания по следующим направлениям:
1. Учебно-методический процесс;
2. Научная инновационная деятельность;
3. Международное сотрудничество;
4.Пять инициатив Президента Республики Узбекистан, направленные на совершенствование государственной молодежной политики, защиту прав и интересов молодежи, создание необходимых условий для их полноценного развития;
5. Укрепление материально-технической базы;
6. Внедрение современных информационных технологий;
7. Повышение квалификации профессорско-преподавательского состава;
8. Каждого участника встречи по вопросу повышения своего профессионального мастерства попросили представить свои предложения по 8 вышеуказанным вопросам в виде SWOT-анализа.