Ўзбекистон Республикаси Ёшлар масалалари бўйича Республика идоралараро кенгаши йиғилишида белгиланган вазифалар ҳамда Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи Марказий Кенгаши томонидан берилган топшириқлар асосида Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Тошкент шаҳрида жойлашган олий таълим муассасаларидаги бошланғич ташкилотларига Ёшлар етакчиларини (Бош менежер) таъйинлаш бўйича суҳбатлар Тошкент Шаҳар Ёшлар марказида ўтказилди.
Суҳбат комиссияси хулосаларини ўқиб эшиттириш ҳамда олий таълим муассасаларига Ёшлар етакчиларини таъйинлашнинг биринчи куни Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек тумани олий таълим муассасаларида ўтказилди. Ана шундай умумий йиғилишлардан бири Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институтида 2019-йил 03-октябр куни ташкил ўтказилди. Умумий йиғилишга Ўзбекистон Ёшлар иттифоқининг Тошкент Шаҳар Кенгаши раиси Раҳимова Дурдона Шукуруллайевна, Тошкент шаҳар кенгаши бўлим мудирлари, Мирзо Улуғбек Туман Кенгаши раиси Нодир Шукуров, Туман кенгаши мутахассиси Сардор Обидов ташриф буюришди. Бошланғич ташкилот умумий йиғилишида институт ёшлар иттифоқи фаоллари, Ёшлар Кенгаши аъзолари, факултет ёшлар етакчилари иштирок этишди.
Умумий йиғилишни институт Ёшлар билан ишлаш бўйича проректори, устоз Р.К. Чорийев очиб берди ҳамда бугунги кунда ёшларга яратилган имкониятлар, ҳамкорлик масалалари, институтда ёшлар ташкилотининг ўрни қандай бўлиши кераклигини таъкидлаб ўтиб, институт ёшларини фаол, ташаббускор бўлишга чақирди ва сўзни Тошкент шаҳар Кенгаши раисига берди. Тошкент Шаҳар Кенгаши раиси Д.Раҳимова сўзга чиқиб, институт ёшларига самимий гапларини айтди, талабаларнинг ўқиш ва ишларида омадлар тилади ва йиғилганларга 2019-октябр ойидан Ўзбекистон ёшлар иттифоқи низомида белгиланган муддатга қадар, Тошкент шаҳар Кенгаши қарорига асосида Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари Ёшлар Етакчиси(Бош менежери) лавозимига Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш магистратура мутахассислиги 2-босқич магистранти Бердимуродов Акмалжон Азамат ўғли тайинланди ҳамда Ишонч Ёрлиғи топширилди.
Шунингдек, йиғилишда Мирзо Улуғбек тумани Кенгаши раиси Н.Шукуров сўзга чиқиб, ўз фикр ва мулоҳазаларини билдириб ўтди. Талабалар ва магистрантлар орасидан фаол ва иқтидорли магистрант Дилмурод Акбаров сўзга чиқиб, ташриф буюрган меҳмонларга институт ёшлари номидан миннатдорчилик билдирди ҳамда бундан кейин ҳам фаоллик давомий бўлишини таъкидлаб ўтди. Албатта, бу катта эътибордан бошланғич ташкилот фаоллари мамнун. Чунки, ёшлар ташкилотининг энг юқори бўғинида турувчи вакиллари қуйи тизимга тушиб, келиб, ташриф буюриб, эътибор билан ёндашиб ёшлар орасида бўлиши бу албатта кейинги режаларнинг амалга ошиши учун асос бўлиб хизмат қилади.

Акмаль Бердимуродов – главный менеджер
В соответствии с задачами, поставленными на заседании Республиканского межведомственного совета Республики Узбекистан по вопросам молодежи, а также на основании распоряжений Центрального Совета Союза молодежи Узбекистана в Ташкентском городском центре Союза молодежи Узбекистана были проведены беседы о назначении молодежных лидеров (главных менеджеров) в первичные организации высших учебных заведений Союза молодежи Узбекистана.
Первый день чтения заключения комиссии по беседе и назначения лидеров молодежи в высшие учебные заведения состоялся в высших учебных заведениях Мирзо-Улугбекского района г.Ташкента. Одно из таких общих собраний состоялось 3 октября 2019 года в Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства. На встрече присутствовали председатель Ташкентского городского совета Союза молодежи Узбекистана Рахимова Дурдона Шукуруллаевна, главы Ташкентского городского совета, председатель Мирзо Улугбекского районного совета Нодир Шукуров, специалист районного совета Сардор Обидов. В общем собрании первичной организации приняли участие активисты молодежного Союза института, члены молодежного совета и молодежные лидеры факультета.
Общее собрание открыл проректор по работе с молодежью Р.К. Чориев и рассказал о возможностях, созданных для молодежи сегодня, о вопросах сотрудничества, о роли молодежной организации в институте, призвал молодежь института быть активной, инициативной. Затем предоставил слово председателю Ташкентского городского совета Д.Рахимовой. Она высказала свои самые добрые пожелания студентами института, пожелала им успехов в учебе и работе. Д.Рахимова объявила собравшимся, что согласно решению Ташкентского городского совета с октября 2019 года и до срока, установленного уставом Союза молодежи Узбекистана, лидер Союза молодежи студент 2-курса магистратуры Бердимуродов Акмалжон Азамат угли назначен главным менеджером Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства. Ему переданы полномочия.
На общем собрании выступил председатель Мирзо-Улугбекского районного совета Н.Шукуров. Он высказал свое мнение и пожелания. Магистрант Дилмурод Акбаров от имени института поблагодарил гостей и отметил, что такие мероприятия будут продолжены. Тот факт, что представители высшего уровня молодежных организаций приходят и встречаются с молодежью, проявляют заботу и внимание к молодежи, безусловно, послужит основой для будущих планов.