Фахр-у ифтихор манбаи
2019 йил 04 декабрь кун 2-маърузалар залида Ёшлар билан ишлаш бўйича проректор Р.Қ.Чориев, “Гидротехника қурилиши” факультети декани Б.Б.Ҳасанов, декан ўринбосарлари А.И.Азимов, Б.А.Нормўминов, С.Б.Рўзиев, А.Б.Халимбетов, “Гуманитар фанлар” кафедраси ўқитувчиси Б.Қандов ҳамда факультетда таълим олаётган 125 нафар талабалар иштирокида “8 декабр-Конституция куни” муносабати билан “Қомусимиз-фахримиз, ғуруримиз” мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Маърузачи, Конституция (лот. Constitution – тузилиш, тузук)  – давлатнинг асосий қонуни эканлиги ва у давлат тузилишини, ҳокимият, бошқарув органлари тизимини, уларнинг ваколати ҳамда шакллантирилиш тартиби, сайлов тизими, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликлари, шунингдек, суд тизимини белгилаб бериши ҳамда Конституциянинг қабул қилиниши билан боғлиқ саъй-ҳаракатлар, хусусида маълумотлар бериб қизиқарли фактлар билан ўртоқлашди. Маърузачи талабалар томонидан берилган саволларга батафсил жавоб берди, тадбир кўтаринки руҳда ўтди.

Конституция - источник нашей гордости
4 декабря 2019 года в лекционном зале № 2 в связи 27-й годовщиной принятия Конституции Республики Узбекистан с участием проректора по работе с молодежью Р.К.Чориева, декана факультета гидротехнического строительства Б.Б.Хасанова, заместителей декана А.И.Азимова, Б.А.Нормуминова, С.Б.Рузиева, А.Б.Халимбетова, преподавателя кафедры гуманитарных наук Б. Кандова и 125 студентов факультета был проведен «круглый стол» на тему «Конституция - источник нашей гордости».
Конституция (от лат. constitutio «устройство, установление, сложение») - основной закон государства, особый нормативный правовой акт, имеющий высшую юридическую силу. Конституция - это нормативный правовой акт высшей юридической силы государства, закрепляющий основы политической, экономической и правовой систем данного государства или содружества, основы правового статуса государства и личности, их права и обязанности. Докладчики подробно ответили на все вопросы студентов. Мероприятие было очень содержательным.