ТИҚХММИ Бухоро филиалида «Ресурс тежамкор қишлоқ ва сув хўжалик техникаларини яратиш ва улардан фойдаланиш самарадорлигини ошириш» мавзусидаги республика илмий-амалий анжумани бўлиб ўтмоқда
«Ресурс тежамкор қишлоқ ва сув хўжалик техникаларини яратиш ва улардан фойдаланиш самарадорлигини ошириш» мавзусидаги республика илмий–амалий анжумани ўз ишини бошлади. Ёш олимлар, магистрантлар ва иқтидорли талабаларнинг илмий–амалий анжуманининг очилиши 2021 йил 3-июинида филиал илмий кенгашлар залида бошланди.
Анжуманни очилишида  Бухоро вилоят ҳоким ўринбосари М.М. Хамроев, ТИҚХММИ ректори проф.,  У.П.Умурзаков, Вилоятлараро Аму-Бухоро машина каналидан фойдаланиш бошқармаси бошлиғи Р.М.Остонов, ТИҚХММИ Бухоро филиали директори, т.ф.д., Ш.Ж.Имомов, институт профессор-ўқитувчилари, докторантлар, магистрантлар ва иқтидорли талабалар иштирок этди.
Анжуман ўз иш фаолиятини 8 та шўба бўйича дастурда белгиланган жойларда 3-4 июнь кунлари давом эттиради. Анжуманни ёпилиши тадбири 4 июнь куни соат 14:00 да Илмий кенгашлар залида ўтказилиши белгиланган.

В Бухарском филиале TИИИМСХ началась Республиканская научно-практическая конференция «Создание и повышение эффективности ресурсосберегающей сельскохозяйственной и водохозяйственной техники»
Началась Республиканская научно-практическая конференция «Создание и повышение эффективности ресурсосберегающей сельскохозяйственной и водохозяйственной техники». 3 июня 2021 года в Бухарском филиале TИИИМСХ состоялось открытие научно-практической конференции молодых ученых, магистров и одаренных студентов.
В открытии конференции приняли участие заместитель хокима Бухарской области М.М. Хамроев, ректор TИИИМСХ проф. У.П.Умурзаков, начальник управления эксплуатации аму-бухарского машинного канала Р.М. Остонов, директор Бухарского филиала TИИИМСХ, д.т.н. Имомов Ш.Ж., профессорско-преподавательский состав института, докторанты, магистры и студенты.